ایکس باکس

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

 

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانسته است همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانسته اند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانسته است همچین رکوردی بزند.
مایکروسافت گزارش عملکرد ایکس باکس در سه ماهه‌ی سوم سال مالی ۲۰۲۱ را منتشر کرده است. در ادامه با جزئیات این خبر با ما همراه باشید.

عملکرد بسیار خوب Xbox در فصل گذشته 

در آمد بخش گیمینگ ۵۰ درصد افزایش داشته است. نتایج فصل گذشته بهترین سه ماهه‌ ی سوم را برای این کمپانی رقم زده است. در آمد محتوای ایکس‌ باکس و سرویس‌ ها نیز نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته است که موفقیت روز افزون گیم پس از دلایل اصلی آن محسوب می‌شود. مجموع در آمد بخش گیمینگ در طول ۱۲ ماه گذشته تا پایان ماه مارچ ۲۰۲۱ حدوداً ۱۵ میلیارد دلار بود. این رقم در بازه‌ زمانی مشابه در سال گذشته ۱۰٫۳ میلیارد دلار بوده است.
درآمد بخش سخت‌افزای اکس‌باکس نیز به لطف تقاضای ممتد کنسول‌های جدید نسبت به سال گذشته ۲۳۲ درصد افزایش داشته است. نکته‌ی قابل توجه این است که با وجود عرضه‌ ی کنسول‌ های جدید بخش اعظم درآمد های بخش گیمینگ مایکروسافت یعنی چیزی در حدود ۸۰ درصد از طریق محتوا و سرویس‌های آن بدست می‌آید.
شما عزیزان میتوانید اخبار بازی ها، کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.