بازی Forza

 

 

اگر از علاقه مندان به سبک ریسینگ هستید، حتما تا کنون نام سری Forza را شنیده اید. این عنوان یکی از بهترین و موفق ترین انحصاری های مایکروسافت است. شاید بتوان آنرا در کنار سری بازی های Halo، بهترین بازی های مایکروسافت دانست.

بسیاری در نحوه تلفظ اسم این بازی اشتباه میکنند. به اشتباه فکر میکنند که نام صحیح آن فورزا است. اما اینطور نیست. Forza یکی کلمه ایتالیایی است که تلفظ آن “فورتزا” میباشد.
سری بازی های فورتزا شامل دو مدل میباشند. Motorsport و Horizon. در هر دوی این نسخه ها شاهد گرافیک و گیم پلی فوق العاده ای هستیم. در نسحه Motorsport، شما فقط داخل پیست هستید و همانند یک راننده در مسابقات پیست های معروف شرکت میکنید. اما سری Horizon یک بازی ریسینگ open world میباشد که در آن میتوانید در مسابفات خیابانی شرکت کنید.

 

 

در نسل آخر سری Horizon بازی فورتزا، شاهد تغییرات بسیاری هستیم. هم در بخش کیفیت و هم در بخش حزئیات و گیم پلی. اضافه شدن درگ، تغییر فصل بازی و آب و هوای متنوع، امکان خرید خانه به عنوان گاراژ شخصی و بسیاری دیگر. با توجه به آپدیت های این بازی که گاهی اوقات ماشین های جدید برای کاربران دارند، این بازی هم اکنون تقریبا ۵۰۰ مدل ماشین مختلف دارد. شاید هم بیشتر. فورتزا هورایزن ۴ از زمان انتشارش تا کنون توانسته است در رنک اول بهترین بازی های ریسینگ باشد.
در برخی آپدیت هایی که برای بازی Forza Horizon 4 منتشر میشود، مسابقات و مود های جدیدی هم به این بازی اضافه میشود. در بعضی از آنها میتوانید با دوستان خود به صورت آنلاین به رقابت بپردازید و بیش از پیش از بازی لذت ببرید.
اخیرا شاهد رونمایی از نسخه جدید فورتزا هورایزن یعنی Forza Horizon 5 بودیم. این بازی همانطور که انتظار میرفت توانست تمام بیننده هارو مجذوب خود کند و درخشان ظاهر شود.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره نسل جدید Forza Motorsport. در ادامه با ما همراه باشید.

تاریخ احتمالی انتشار فورتزا موتوراسپرت 8

چندی پیش بود که به صورت رسمی اعلام شد که تاریخ انتشار عنوان مورد انتظار Forza Motorsport 8 در نیمه دوم سال جاری خواهد بود.

از آن موقع تا الان هیچ تاریخ مشخصی برای عرضه این بازی اعلام نشد. اما اکنون یکی از وبسایت های مطرح به نام Exputer ادعا کرده است که تاریخ انتشار این بازی را میداند. بر اساس ادعای این وبسایت باید در تاریخ 18 مهر ماه سال جاری، منتظر عرضه نسل جدید فورتزا موتوراسپرت باشیم.

باید ذکر کرد که این خبر صرفا در حد یک شایعه میباشد و تا زمان اعلام رسمی استودیو اصلی، نمیتوان به آن استناد کرد. اما در صورت انتشار اخبار جدید درباره این بازی، آنهارا با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

همچنین لازم به ذکر است که این عنوان تنها برای ایکس باکس های سری اس و ایکس و PC در دسترس خواهد بود. علاوه بر آنها نیز میتوانید آنرا از طریق سرویس گیم پس تجربه کنید.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.