بازی Forza

 

اگر از علاقه مندان به سبک ریسینگ هستید، حتما تا کنون نام سری Forza را شنیده اید. این عنوان یکی از بهترین و موفق ترین انحصاری های مایکروسافت است. شاید بتوان آنرا در کنار سری بازی های Halo، بهترین بازی های مایکروسافت دانست.

بسیاری در نحوه تلفظ اسم این بازی اشتباه میکنند. به اشتباه فکر میکنند که نام صحیح آن فورزا است. اما اینطور نیست. Forza یکی کلمه ایتالیایی است که تلفظ آن “فورتزا” میباشد.
سری بازی های فورتزا شامل دو مدل میباشند. Motorsport و Horizon. در هر دوی این نسخه ها شاهد گرافیک و گیم پلی فوق العاده ای هستیم. در نسحه Motorsport، شما فقط داخل پیست هستید و همانند یک راننده در مسابقات پیست های معروف شرکت میکنید. اما سری Horizon یک بازی ریسینگ open world میباشد که در آن میتوانید در مسابفات خیابانی شرکت کنید.

 

در نسل آخر سری Horizon بازی فورتزا، شاهد تغییرات بسیاری هستیم. هم در بخش کیفیت و هم در بخش حزئیات و گیم پلی. اضافه شدن درگ، تغییر فصل بازی و آب و هوای متنوع، امکان خرید خانه به عنوان گاراژ شخصی و بسیاری دیگر. با توجه به آپدیت های این بازی که گاهی اوقات ماشین های جدید برای کاربران دارند، این بازی هم اکنون تقریبا ۵۰۰ مدل ماشین مختلف دارد. شاید هم بیشتر. فورتزا هورایزن ۴ از زمان انتشارش تا کنون توانسته است در رنک اول بهترین بازی های ریسینگ باشد.
در برخی آپدیت هایی که برای بازی Forza Horizon 4 منتشر میشود، مسابقات و مود های جدیدی هم به این بازی اضافه میشود. در بعضی از آنها میتوانید با دوستان خود به صورت آنلاین به رقابت بپردازید و بیش از پیش از بازی لذت ببرید.
اخیرا شاهد رونمایی از نسخه جدید فورتزا هورایزن یعنی Forza Horizon 5 بودیم. این بازی همانطور که انتظار میرفت توانست تمام بیننده هارو مجذوب خود کند و درخشان ظاهر شود.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره نسل جدید Forza Motorsport. در ادامه با ما همراه باشید.

تاریخ برگزاری لایو استریم فورتزا موتور اسپرت

به تازگی مطلع شدیم که استودیو Turn 10 تاریخ پخش لایو استریم عنوان Forza Motorsport را اعلام کرد.

این لایو استریم در تاریخ دوشنبه 20 شهریور ماه ساعت 19:30 به وقت ایران پخش خواهد شد. ابتدا قرار بود که در این تاریخ فقط شاهد پیش نمایشی از بازی باشیم. اما استودیو ترن 10 اعلام کرد که قرار است در روز دوشنبه 20 شهریور، کاربران شاهد پخش زنده Forza Monthly باشند.

در حال حاضر اطلاعات محدودی درباره این بازی موجود میباشد اما انتظار میرود که در این استریم، امکانات و قابلیت های جدیدی را شاهد باشیم. در نسل جدید فورتزا موتور اسپرت بیش از 500 مدل مختلف خودرو خواهیم داشت و همچنین یک حالت Career جدید به نام Builders Cup وجود دارد. داخل این بخش قابلیت های مختلفی در دسترس کاربران خواهد بود که یکی از آنها Open Practice میباشد که در آن بازیکن میتواند خودروی مورد نظر خود را تست کند.

این عنوان در تاریخ 18 مهر ماه برای پلتفرم های PC، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس منتشر خواهد شد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.