بازی Forza

اگر از علاقه مندان به سبک ریسینگ هستید، حتما تا کنون نام سری Forza را شنیده اید. این عنوان یکی از بهترین و موفق ترین انحصاری های مایکروسافت است. شاید بتوان آنرا در کنار سری بازی های Halo، بهترین بازی های مایکروسافت دانست.

بسیاری در نحوه تلفظ اسم این بازی اشتباه میکنند. به اشتباه فکر میکنند که نام صحیح آن فورزا است. اما اینطور نیست. Forza یکی کلمه ایتالیایی است که تلفظ آن “فورتزا” میباشد.
سری بازی های فورتزا شامل دو مدل میباشند. Motorsport و Horizon. در هر دوی این نسخه ها شاهد گرافیک و گیم پلی فوق العاده ای هستیم. در نسحه Motorsport، شما فقط داخل پیست هستید و همانند یک راننده در مسابقات پیست های معروف شرکت میکنید. اما سری Horizon یک بازی ریسینگ open world میباشد که در آن میتوانید در مسابفات خیابانی شرکت کنید.

در نسل آخر سری Horizon بازی فورتزا، شاهد تغییرات بسیاری هستیم. هم در بخش کیفیت و هم در بخش حزئیات و گیم پلی. اضافه شدن درگ، تغییر فصل بازی و آب و هوای متنوع، امکان خرید خانه به عنوان گاراژ شخصی و بسیاری دیگر. با توجه به آپدیت های این بازی که گاهی اوقات ماشین های جدید برای کاربران دارند، این بازی هم اکنون بیش از ۵۰۰ مدل ماشین مختلف دارد. فورتزا هورایزن ۵ از زمان انتشارش تا کنون توانسته است در رنک اول بهترین بازی های ریسینگ باشد.
در برخی آپدیت هایی که برای بازی Forza Horizon 5 منتشر میشود، مسابقات و مود های جدیدی هم به این بازی اضافه میشود. در بعضی از آنها میتوانید با دوستان خود به صورت آنلاین به رقابت بپردازید و بیش از پیش از بازی لذت ببرید.
با رونمایی از نسخه جدید فورتزا هورایزن یعنی Forza Horizon 5 این بازی همانطور که انتظار میرفت توانست تمام بیننده ها را مجذوب خود کند و درخشان ظاهر شود.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره Forza Horizon 5. در ادامه با ما همراه باشید.

تعداد بازیکنان فورتزا هورایزن ۵ از ۲۸ میلیون نفر عبور کرد

مطمئنا میتوان عنوان Forza Horizon 5 را یکی از موفق ترین و پرفروش ترین بازی های استودیو های زیر مجموعه شرکت مایکروسافت دانست. عنوانی که از زمان عرضه تا کنون توانست تعداد زیادی از کاربران را در سطح جهان به خود جذب کند.

عملکرد عالی این بازی همچنان نیز ادامه دارد و استودیو Playground Games  به تازگی اعلام کرد که تعداد بازیکنان این بازی به تازگی از مرز ۲۸ میلیون نفر نیز عبور کرد. این اطلاعات بر اساس گزارش رده بندی مشاهیر بازی یا همان Hall of Fame Leaderboard میباشد که اطلاعات تمامی کابرانی که حداقل یک بار وارد بازی شده اند را ثبت میکند و براساس همین آمار، تعداد کابران این بازی در حال حاضر بیش از ۲۸ میلیون نفر است.

آخرین آمار مشابه، مربوط به ماه ژوئن سال پیش بود که این رقم ۲۰ میلیون بود. که این خود نشان از رشد چشمگیر تعداد بازیکنان Forza Horizon 5 میباشد. همچنین با معرفی پکیج جدید این بازی که فردا خواهد بود، انتظار میرود که این روند صعودی همچنان ادامه پیدا کند.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.