مایکروسافت

 

مایکروسافت را میتوان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های دنیا دانست. در واقع Microsoft را باید فرا تر از یک شرکت دانست. این ابرشرکت چند ملیتی که دفتر مرکزی در کشور ایالت متحده آمریکا قرار دارد، در زمیته های فراوانی فعالیت دارد.

نرم افزار، سخت افزار، وسایل برقی و اینترنت و خدمات شبکه های اجتماعی. همگی از موارد فعالیت این ابر شرکت میباشند. اما معروف ترین فعالیت های Microsoft، کنسول های بازی و بازی های ویدئویی آن است. اکثرا هم شاید این شرکت را به کنسول ها و بازی هایش بشناسند.
کنسول های پرطرفدار و پرفروش ایکس باکس (Xbox) که توانسته است اند به خوبی این برند را در جهان مطرح کنند. بازی های انحصاری فوق العاده ای همچون: Halo و Forza Horizon و Forza Motorsport و بسیاری دیگر که بسیار معروف و محبوب میباشند.
یکی از سرویس های شرکت Microsoft که توانسته است فراتر از انتظار ظاهر شود، سرویس گیم Game Pass میباشد. این سرویس در وقع به کاربران کنسول های نسل هشتم و نهم ایکس باکس و همینطور کاربران PC اجازه میدهد تا در مدت زمان مشخص و به صورت نامحدود به بازی های معینی از این سرویس دسترسی داشته باشند و بتوانند بازی های مختلف را تجربه کنند.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره شرکت مایکروسافت و سونی. در ادامه با ما همراه باشید.

تعدا کاربران فعال Microsoft نسبت به Sony بیشتر میباشد

طی روزی که گذشت، گزارشی مبنی بر برتری شرکت Electronic Arts بر Activision منتشر شد که در آن بیان شد که شرکت EA پرطرفدار ترین ناشر برای کنسول های Xbox و PlayStation میباشد و اکتیویژن در رده های بعد قرار دارد. همچنین طی گزارش شرکت آماری Ampere مشخص شد که به لطف بازیکنان کنسول پلی استیشن، اکنون مایکروسافت تعداد کاربران فعال ماهانه بیشتری نسبت به سونی دارد.

این گزارش را میتوان خبری شوکه کننده خواند. زیرا شرکت Microsoft نسبت به شرکت Sony سهم بسیار کمتری از بازار کنسول ها را در اختیار دارد اما اکنون مشخص شد که با این وجود، تعداد کاربران فعال ماهانه این شرکت بیشتر از سونی میباشد. بر اساس جزئیات موجود در این گزارش، طی بازه سپتامبر 2022 تا فوریه 2023، شرکت سونی تنها یک مرتبه توانست تعداد کاربران فعال بیشتری نسبت به مایکروسافت داشته باشد. آن هم مربوط به زمان عرضه عنوان God of War Raganrok میباشد.

شرکت Ampere در بیانیه خود به وبسایت IGN دلیل این امر را تعداد بسیار زیاد کاربران بازی Minecraft روی پلی استیشن اعلام کرد. عنوانی که تحت مالکیت شرکت Microsoft قرار دارد و بر اساس آمار، 35 درصد مخاطبین بازی های شرکت Microsoft در حقیقت از کنسول پلی استیشن بازی های این شرکت را تجربه میکنند.

شما عزیزان میتوانید اخبار کنسول های بازی، بازی ها و سایر اخبار دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.