GTA

 

عنوان GTA یا همان Grand Theft Auto به معنای سرقت بزرگ. بزرگترین و محبوب ترین ساخته شرکت ROCKSTAR. بازی ای که میتوان گفت برای تمام گیمر ها و حتی کسانی که مدت کمی اهل بازی های ویدئویی بوده اند، شناخته شده است. از اولین نسخه آن تا همین آخرین نسل آن یعنی Grand Theft Auto V.

تمام نسخه های بازی جی تی ای از اول تا کنون بین مخاطبان بسیار محبوب بوده اند. اما شاید رقابت اصلی را بتوان بین نسخه V و San Andreas دانست. که نسخه San Andreas با وجود اینکه قدیمی تر میباشد و بسیاری از ویژگی های نسخه V را ندارد اما هنوز هم برای بسیاری، بهترین تسخه بین تمام نسل های این بازی میباشد.
یکی از دلایل محبوبیت زیاد مجموعه بازی های GTA را میتوان سبک این بازی ها دانست. سبک Open World یا همان جهان باز که بازیکنان قادرند به هر کجا از نقشه بازی که میخواهند بروند و محدودیتی برایشان وجود ندارد. همچنین وجود حالت های مختلف برای بازی کردن. شما در بازی های جی تی ای تقریبا هرکاری بخواهید میتوانید انجام دهید. ماشین های داخل خیابان را سرقت کنید. برای خود خانه بخرید. زندگی شخصی خود را داشته باشید و بسیاری امکانات دیگر. همچنین مراحل و خط داستانی زیبای این بازی را میتوان یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت آن دانست.
مدت زیادی است که نسخه V بازی جی تی ای منتشر شده است و کاربران برای عرضه نسخه جدید یعنی VI لحظه شماری میکنند. از زمان انتشار نسخه V تا کنون فقط آپدیت های برای آن ارائه میشده است که میتوان گفت هیچ جوره نتوانسته است اشتیاق کاربران به نسخه VI را کمتر کند.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره GTA VI. در ادامه با همراه باشید.

نسل آینده جی تی ای با خیره کننده ترین گرافیک ممکن

 

بر اساس صحبت های جدید Tez2، یکی از اینسایدر های شرکت راکستار که قبلا هم اطلاعاتی را درباره بازی های این شرکت فاش کرده بود، عنوان مورد انتظار GTA VI با خیره کننده ترین گرافیک ممکن پا به بازار خواهد گذاشت. طبق اعلام این شخص، شرکت راکستار در تلاش است تا بهترین گرافیک ممکن در دنیای گیم (Photo Realistic Graphics) را برای نسل جدید جی تی ای ارائه دهد.

در ادامه این شخص ذکر کرد که محصول جدید و مورد انتظار راکستار به طور همزمان دارای تکنولوژی ری تریسینگ نیز خواهد بود و در برخی زمینه ها به دستاورد های جدیدی رسیده است.

قبل از Tez2 نیز افرادی به موتور گرافیکی جدید GTA VI به نام RAGE9 اشاره کردند که اینطور که به نظر میرسد نسبت به بقیه موتور های گرافیکی حتی Unreal Engine 5 برتری دارد و ویژگی هایی دارد که فقط مختص به نسل جدید این بازی خواهند بود. برای درک تفاوت موتور های RAGE9 و Unreal Engine 5 به این موضوع توجه کنید که حداکثر رزولوشن تکسچر ها در Unreal Engine 5 تا ۱۲K میباشد. اما در موتور RAGE9 این عدد به ۱۶K میرسد. به نظر میرسد که راکستار قصد دارد تمام تکنولوژی و نوآوری خود را در این بازی به رخ یکشد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.