پلی استیشن

 

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵ در ادامه با ما همراه باشید.

فروش PlayStation 5 در ژاپن از ۳ میلیون نسخه هم عبور کرد

چندی پیش بود که اعلام شد کنسول پلی استیشن ۵ موفق شد در ژاپن به فروش ۲٫۵ میلیونی دست یابد و بسیاری این رقم را فوق العاده میدانستند. اما اکنون مطلع شدیم که این آمار با یک روند صعودی از ۳ میلیون هم عبور کرد.

دست یابی به چنین آماری در فروش در ژاپن تنها ۱۲۱ هفته برای PlayStation 5 زمان برد. این در حالیست که دو کنسول Ps3 و Ps4 به ترتیب در ۱۲۵ , ۱۳۱ هفته موفق شدند به چنین آماری برسند و اکنون میبینیم که Ps5 از هر دو نسل قبلی خود پیشی گرفته است. همچنین در هفته ای که گذشت، این کنسول موفق شد تا با فروش ۷۸ هزار دستگاه از نینتندو با فروش ۶۶ هزار واحدی نیز در این حیث بهتر عمل کند.

پس از اعلام رفه مشکل عدم موجودی کنسول های Ps5 توسط این جیم رایان، این کنسول در حال طی کردن یک روند صعودی فوق العاده در فروش میباشد و بر اساس آمار موجود تا کنون ۳۲ میلیون دستگاه از این کنسول در سرتاسر دنیا به فروش رفته است.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.