پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانستند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵. در ادامه با ما همراه باشید.

فروش کنسول PlayStation 5 از 50 میلیون هم عبور کرد

شرکت سونی به تازگی آمار جدیدی از فروش آخرین کنسول خود یعنی پلی استیشن 5 اعلام کرد که نشان از فروش فوق العاده این دستگاه میباشد.

بر اساس اعلام سونی، کنسول Ps5، تا تاریخ 9 دسامبر 2023 معادل 18 آذر ماه، بیش از 50 میلیون فروش را تجربه کرده است. هرچند که اگر بخواهیم با نسل قبل یعنی Ps4 مقایسه کنیم، متوجه میشویم که نسل جدید کنسول شرکت سونی به یک هفته زمان بیشتر نیاز داشت تا به این رقم دست پیدا کند. اما میتوان دلیل اصلی این قضیه را کمبود قطعات در اوایل عرضه دانست.

جیم رایان، مدیر عامل بخش سرگرمی های تعاملی شرکت Sony، در خصوص فروش PlayStation 5 اعلام کرد:

“دست یابی به چنین نقطه ای در فروش Ps5، نشان از پشتیبانی بی دریغ جامعه جهانی PlayStation و تمایل آنها به تجربیات باورنکردنی میباشد که توسط تولید کنندگان با مستعد پلی استیشن و شرکای ما ساخته شده اند. ما از تمامی کاربرانی که تا کنون به ماجراجویی Ps5 ملحق شده اند، سپاسگزاریم”

سونی ادعا میکند که قصد دارد تا ماه مارس سال 2024 تعداد 25 میلیون دستگاه از PlayStation 5 به فروشگاه های سراسر جهان ارسال کند و رکورد فروش 25 ساله خود را بشکند. اگر همچنین اتفاقی رخ دهد، این کنسول به رکورد فروش 22.6 میلیون دستگاه در یک سال دست خواهد یافت.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.