مایکروسافت

مایکروسافت را میتوان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های دنیا دانست. در واقع Microsoft را باید فرا تر از یک شرکت دانست. این ابرشرکت چند ملیتی که دفتر مرکزی آن در کشور ایالت متحده آمریکا قرار دارد، در زمیته های فراوانی فعالیت دارد.

نرم افزار، سخت افزار، وسایل برقی و اینترنت و خدمات شبکه های اجتماعی. همگی از موارد فعالیت این ابر شرکت میباشند. اما معروف ترین فعالیت های Microsoft، کنسول های بازی و بازی های ویدئویی آن است. اکثرا هم شاید این شرکت را به کنسول ها و بازی هایش بشناسند.

کنسول های پرطرفدار و پرفروش ایکس باکس (Xbox) که توانسته است اند به خوبی این برند را در جهان مطرح کنند. بازی های انحصاری فوق العاده ای همچون: Halo و Forza Horizon و Forza Motorsport و بسیاری دیگر که حتما تا کنون نام آنها را به کرار شنیده اید.

یکی از سرویس های شرکت Microsoft که توانسته است فراتر از انتظار ظاهر شود، سرویس گیم Game Pass میباشد. این سرویس در وقع به کاربران کنسول های نسل هشتم و نهم ایکس باکس و همینطور کاربران PC اجازه میدهد تا در مدت زمان مشخص شده و به صورت نامحدود به بازی های تعیین شده این سرویس دسترسی داشته باشند و بتوانند بازی های مختلف را تجربه کنند.

اخیرا اخباری راجع به سرویس گیم پس مایکروسافت منتشر شده است که در ادامه به آن میپردازیم. با ما همراه باشید.

Microsoft Game Pass با بیش از ۱۸ میلیون کاربر

در جدیدترین گزارش مالی فصل پیشین شرکت مایکروسافت آماری جالب توجه مشاهده شد. ساتیا نادلا اعلام کرد تعداد مشترکین سرویس گیم پس مایکروسافت به ۱۸ میلیون رسیده است. این رقم در اواخر تابستان ۱۵ میلیون نفر بود. همچنین شبکه ایکس باکس لایو، ماهانه ۱۰۰ میلیون کاربر فعال بر روی مجموع پلتفرم های PC و Xbox و Android داشته است.

در ادامه خبری دیگر اعلام شد. اینکه ایکس باکس در طول پاییزی که گذشت ۵۱ درصد درآمد بیشتر معادل ۵ میلیارد دلار نسبت به پاییز سال پیش داشته است. محتوا و سرویس های ایکس باکس نیز به لطف گیم پس و ۴۰ درصد افرایش داشته است.

فروش سخت افزاری ایکس باکس نیز به لطف عرضه ی کنسول های نسل جدید ۸۶ درصد نسبت به سال پیش افزایش داشته است. همانطور که قبلا اعلام شد کنسول های نسل جدید ایکس باکس لانچ عالی ای رقم زدند. بدین معنا که بیشترین فروش را نسبت به نسل های گذشته در ماه اول عرضه تجربه کرده اند. در نهایت اعلام شد که محدودیت موجودی کنسول های جدید ایکس باکس تا بهار ادامه خواهد داشت.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.