مایکروسافت

مایکروسافت را میتوان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های دنیا دانست. در واقع Microsoft را باید فرا تر از یک شرکت دانست. این ابرشرکت چند ملیتی که دفتر مرکزی آن در کشور ایالت متحده آمریکا قرار دارد، در زمیته های فراوانی فعالیت دارد.

نرم افزار، سخت افزار، وسایل برقی و اینترنت و خدمات شبکه های اجتماعی. همگی از موارد فعالیت این ابر شرکت میباشند. اما معروف ترین فعالیت های Microsoft، کنسول های بازی و بازی های ویدئویی آن است. اکثرا هم شاید این شرکت را به کنسول ها و بازی هایش بشناسند.

کنسول های پرطرفدار و پرفروش ایکس باکس (Xbox) که توانسته است اند به خوبی این برند را در جهان مطرح کنند. بازی های انحصاری فوق العاده ای همچون: Halo و Forza Horizon و Forza Motorsport و بسیاری دیگر که حتما تا کنون نام آنها را به کرار شنیده اید.

یکی از سرویس های شرکت Microsoft که توانسته است فراتر از انتظار ظاهر شود، سرویس گیم Game Pass میباشد. این سرویس در وقع به کاربران کنسول های نسل هشتم و نهم ایکس باکس و همینطور کاربران PC اجازه میدهد تا در مدت زمان مشخص شده و به صورت نامحدود به بازی های تعیین شده این سرویس دسترسی داشته باشند و بتوانند بازی های مختلف را تجربه کنند.

اکنون اخبار جدیدی راجع به مایکروسافت به گوش میرسد که در ادامه به آن میپردازیم. با ما همراه باشید.

مذاکره Microsoft با شرکت های ژاپنی

به نازگی اخباری به گوش می رسد. گویا شرکت مایکروسافت، تمایل دارد تا برای بهبود فروش و توسعه بیشتر، با برخی شرکت های ژاپنی وارد مذاکره شود. این مذاکره با انواع شرکت ها صورت گرفته و ممکن است به زودی خبر خریده شدن یکی از آنها توسط مایکزوسافت را بشنویم. چندی پیش سارا باند (Sarah Bond) مدیر روابط سازندگان Microsoft این خبر را تایید کرد. وی اعلام کرد که Microsoft در حال مذاکره با برخی از شزکت های ژاپنی است. یکی از اهداف این مذاکره، عرضه بازی های آنها در سرویس Xbox game Pass است.

چندی پیش نیز رئیس شرکت Koei Tecmo اعلام کرده بود که عرضه بازی بر روی سرویس Xbox game Pass را در نظر میگیرد.

حال باید ببینیم که کار به کجا میرسد. این خرید به احتمال خیلی زیاد صورت میپذیرد. فیل اسپنسر هم چندی پیش طی مصاحبه ای، این خبر را تایید کرد. این خرید قطعا باعث بهبود روابط بین مایکروسافت و ژاپن خواهد شد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.