پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.

بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.

شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانسته است پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.

با آمدن هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.

در این مطلب میپزدازیم به جزئیات گزارش عملکرد پلی استیشن در فصل گذشته. در ادامه با ما همراه باشیدو

فروش بیش از ۴٫۵ میلیون نسخه از Play Station 5

نسل جدید کنسول پلی استیشن در اواسط پاییز به بازار عرضه شد. این کنسول توانست تا پایان دسامبر ۴٫۵ میلیون نسخه به فروش برساند. کنسول Play Station 4 هم در اولین فصل خود همین رقم را ثبت کرده بود. در طول ۳ ماه گذشته ۱٫۴ میلیون کنسول PS4 فروخته شد. اکنون مجموع کل فروش PS4 به تعداد ۱۱۵٫۱ میلیون واحد رسیده است.

در طول ۳ ماه گذشته ۱۰۳٫۷ میلیون بازی فروخته شده است. از این رقم ۱۸٫۴ میلیون آن مربوط به بازی های فرست پارتی میباشد. همچنین ۵۳ درصد این رقم به صورت دیجیتال خریداری شده است.

تعداد کاربران سرویس پلی استیشن پلاس به ۴۷٫۴ میلیون نفر رسیده است. این رقم نسبت به سال گذشته با ۹ میلیون افزایش همراه بوده است. شبکه Play Station ماهانه ۱۱۴ میلیون کاربر فعال داشته است. ۸۷ درصد از کاربران Play Station 5 اشتراک پلاس نیز دازند.

بخش بازی و سرویس های شبکه سونی در این مدت ۸٫۴۳ میلیارد دلار درامد داشته است. این رقم نسبت نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است. فصل گذشته بهترین فصل تاریخ بخش سرگرمی های سونی بوده است. طبق پیش بینی های این شرکت سال مالی آینده بهترین عملکرد این شرکت خواهد بود.

شما عزیزان میتوانید اخبار کنسول های بازی، بازی ها و سایر اخبار دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.