پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵ در ادامه با ما همراه باشید.

پرفروش ترین کنسول ماه سپتامبر آمریکا PlayStation 5 نام گرفت

طبق اعلام گروه NPD همانند عنوان FIFA 23 که در صدر جدول فروش آمریکا قرار گرفت، کنسول پلی استیشن ۵ هم صدر جدول فروش کنسول های ماه سپتامبر در آمریکا را تصاحب کرد.

تیم NPD هر ماه پرفروش ترین های سخت افزاری در آمریکا را اعلام میکند. بر اساس گزارش گزارش اخیر این گروه، کنسول Ps5 توانست صدر جدول فروش را به خود اختصاص دهد. بر اساس توییت DomsPlaying، در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ فروش سخت افزاری کنسول ها افزایش ۱۹ درصدی را تجربه کرده است. کنسول PlayStation 5 هم از این قافله عقب نماند و هم از نظر تعداد فروش و هم از نظر درآمدی، در صدر جدول قرار گرفت.

در زمینه فروش واحدی، نینتندو سوییچ در رده دوم قرار گرفت و در زمینه فروش دلاری نیز این جایگاه به کنسول های ایکس باکس سری ایکس و اس رسید. کنسول Ps5 در سایر نقاط جهان از جمله اروپا نیز فروش بسیار خوبی را تجربه میکند و از زمان عرضه تا کنون، ۲۱٫۷ میلیون واحد فروش داشته است.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.