مایکروسافت

 

مایکروسافت را میتوان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های دنیا دانست. در واقع Microsoft را باید فرا تر از یک شرکت دانست. این ابرشرکت چند ملیتی که دفتر مرکزی در کشور ایالت متحده آمریکا قرار دارد، در زمیته های فراوانی فعالیت دارد.

نرم افزار، سخت افزار، وسایل برقی و اینترنت و خدمات شبکه های اجتماعی. همگی از موارد فعالیت این ابر شرکت میباشند. اما معروف ترین فعالیت های Microsoft، کنسول های بازی و بازی های ویدئویی آن است. اکثرا هم شاید این شرکت را به کنسول ها و بازی هایش بشناسند.
کنسول های پرطرفدار و پرفروش ایکس باکس (Xbox) که توانسته است اند به خوبی این برند را در جهان مطرح کنند. بازی های انحصاری فوق العاده ای همچون: Halo و Forza Horizon و Forza Motorsport و بسیاری دیگر که بسیار معروف و محبوب میباشند.
یکی از سرویس های شرکت Microsoft که توانسته است فراتر از انتظار ظاهر شود، سرویس گیم Game Pass میباشد. این سرویس در وقع به کاربران کنسول های نسل هشتم و نهم ایکس باکس و همینطور کاربران PC اجازه میدهد تا در مدت زمان مشخص و به صورت نامحدود به بازی های معینی از این سرویس دسترسی داشته باشند و بتوانند بازی های مختلف را تجربه کنند.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره معامله بزرگ شرکت مایکروسافت. در ادامه با ما همراه باشید.

تایید معامله اکتیویژن بلیزارد شرکت Microsoft توسط ژاپن

به تازگی سازمان تنظیم بازار ژاپن به صورت رسمی اعلام کرد که معامله اکتیویژن بلیزارد شرکت مایکروسافت را تهدیدی بر کاهش رقابت در بازار نمیداند و آنرا تایید کرد.
پس از مدت ها کشمکش و تلاش بسیاری از شرکت ها از جمله سونی و تعدادی دیگر برای جلوگیری از تایید این معامله بزرگ، اکنون به نظر میرسد که شرایط به نفع شرکت Microsoft تغییر کرده است. چندی پیش از این که ژاپن این قرارداد را تایید کند نیز سازمان تنظیم بازار بریتانیا اعلام کرد که معامله مذکور تاثیر به خصوصی در رقابت موجود در بازار ندارد. اکنون با حضور ژاپن، تعداد کشور های موافق با این قرارداد به 5 کشور رسید. زیرا پیش از این نیز صربستان، شیلی، برزیل و عربستان نیز این قرارداد را فاقد مشکل خطاب کردند.
بیشتر مخالفت ها با این قراداد در خصوص عنوان کالاف دیوتی بود که در صورت تایید این قرارداد این امکان وجود دارد که این عنوان تبدیل به یک بازی انحصاری برای شرکت مایکروسافت شود. اما این شرکت اعلام کرد که حاضر است یک تعهد 10 ساله در خصوص انتشار این بازی برای سایر کنسول ها ارائه دهد.
باید دید بالاخره سرنوشت این معامله جنجالی چه خواهد شد. اما با توجه به شرایط موجود، احتمال تایید و نهایی شدن آن بسیار زیاد است.
شما عزیزان میتوانید اخبار کنسول های بازی، بازی ها و سایر اخبار دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.