بازی Forza

 

اگر از علاقه مندان به سبک ریسینگ هستید، حتما تا کنون نام سری Forza را شنیده اید. این عنوان یکی از بهترین و موفق ترین انحصاری های مایکروسافت است. شاید بتوان آنرا در کنار سری بازی های Halo، بهترین بازی های مایکروسافت دانست.

بسیاری در نحوه تلفظ اسم این بازی اشتباه میکنند. به اشتباه فکر میکنند که نام صحیح آن فورزا است. اما اینطور نیست. Forza یکی کلمه ایتالیایی است که تلفظ آن “فورتزا” میباشد.
سری بازی های فورتزا شامل دو مدل میباشند. Motorsport و Horizon. در هر دوی این نسخه ها شاهد گرافیک و گیم پلی فوق العاده ای هستیم. در نسحه Motorsport، شما فقط داخل پیست هستید و همانند یک راننده در مسابقات پیست های معروف شرکت میکنید. اما سری Horizon یک بازی ریسینگ open world میباشد که در آن میتوانید در مسابفات خیابانی شرکت کنید.

 

در نسل آخر سری Horizon بازی فورتزا، شاهد تغییرات بسیاری هستیم. هم در بخش کیفیت و هم در بخش حزئیات و گیم پلی. اضافه شدن درگ، تغییر فصل بازی و آب و هوای متنوع، امکان خرید خانه به عنوان گاراژ شخصی و بسیاری دیگر. با توجه به آپدیت های این بازی که گاهی اوقات ماشین های جدید برای کاربران دارند، این بازی هم اکنون تقریبا ۵۰۰ مدل ماشین مختلف دارد. شاید هم بیشتر. فورتزا هورایزن ۴ از زمان انتشارش تا کنون توانسته است در رنک اول بهترین بازی های ریسینگ باشد.
در برخی آپدیت هایی که برای بازی Forza Horizon 4 منتشر میشود، مسابقات و مود های جدیدی هم به این بازی اضافه میشود. در بعضی از آنها میتوانید با دوستان خود به صورت آنلاین به رقابت بپردازید و بیش از پیش از بازی لذت ببرید.
اخیرا شاهد رونمایی از نسخه جدید فورتزا هورایزن یعنی Forza Horizon 5 بودیم. این بازی همانطور که انتظار میرفت توانست تمام بیننده هارو مجذوب خود کند و درخشان ظاهر شود.
در این مطلب میپردازیم به سیستم های پیشنهادی بازی Forza Horizon 5. در ادامه با ما همراه باشید.

سیستم مورد نیاز بازی Forza Horizon 5 

حداقل سیستم:
پردازنده:  Intel Core i5 4460 یا Ryzen 3 1200
کارت گرافیک: NVIDIA GTX 970 یا Radeon RX 470 4GB
رم: ۸ گیگابایت
دایرکت ایکس: نسخه ۱۲
فضای مورد نیاز: ۱۱۰ گیگابایت
سیستم عامل: ویندوز ۱۰ (۶۴ بیت)
سیستم پیشنهادی:
پردازنده: Intel Core i5 8400 یا Ryzen 5 1500X
کارت گرافیک: NVIDIA GTX 1070 یا Radeon RX 590 8GB
رم: ۸ گیگابایت
دایرکت ایکس: نسخه ۱۲
فضای مورد نیاز: ۱۱۰ گیگابایت
سیستم عامل: ویندوز ۱۰ (۶۴ بیت)
سیستم ایده آل:
پردازنده: Intel Core i7 10700K یا Ryzen 7 3800XT
کارت گرافیک: NVIDIA RTX 3080 10GB یا Radeon RX 6800 XT 16GB
رم: ۱۶ گیگابایت
دایرکت ایکس: نسخه ۱۲
فضای مورد نیاز: ۱۱۰ گیگابایت (SSD)
سیستم عامل: ویندوز ۱۰ (۶۴ بیت)
شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.