بازی Forza

 

 

اگر از علاقه مندان به سبک ریسینگ هستید، حتما تا کنون نام سری Forza را شنیده اید. این عنوان یکی از بهترین و موفق ترین انحصاری های مایکروسافت است. شاید بتوان آنرا در کنار سری بازی های Halo، بهترین بازی های مایکروسافت دانست.

بسیاری در نحوه تلفظ اسم این بازی اشتباه میکنند. به اشتباه فکر میکنند که نام صحیح آن فورزا است. اما اینطور نیست. Forza یکی کلمه ایتالیایی است که تلفظ آن “فورتزا” میباشد.
سری بازی های فورتزا شامل دو مدل میباشند. Motorsport و Horizon. در هر دوی این نسخه ها شاهد گرافیک و گیم پلی فوق العاده ای هستیم. در نسحه Motorsport، شما فقط داخل پیست هستید و همانند یک راننده در مسابقات پیست های معروف شرکت میکنید. اما سری Horizon یک بازی ریسینگ open world میباشد که در آن میتوانید در مسابفات خیابانی شرکت کنید.

 

 

در نسل آخر سری Horizon بازی فورتزا، شاهد تغییرات بسیاری هستیم. هم در بخش کیفیت و هم در بخش حزئیات و گیم پلی. اضافه شدن درگ، تغییر فصل بازی و آب و هوای متنوع، امکان خرید خانه به عنوان گاراژ شخصی و بسیاری دیگر. با توجه به آپدیت های این بازی که گاهی اوقات ماشین های جدید برای کاربران دارند، این بازی هم اکنون تقریبا ۵۰۰ مدل ماشین مختلف دارد. شاید هم بیشتر. فورتزا هورایزن ۴ از زمان انتشارش تا کنون توانسته است در رنک اول بهترین بازی های ریسینگ باشد.
در برخی آپدیت هایی که برای بازی Forza Horizon 4 منتشر میشود، مسابقات و مود های جدیدی هم به این بازی اضافه میشود. در بعضی از آنها میتوانید با دوستان خود به صورت آنلاین به رقابت بپردازید و بیش از پیش از بازی لذت ببرید.
اخیرا شاهد رونمایی از نسخه جدید فورتزا هورایزن یعنی Forza Horizon 5 بودیم. این بازی همانطور که انتظار میرفت توانست تمام بیننده هارو مجذوب خود کند و درخشان ظاهر شود.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره نسل جدید Forza Motorsport. در ادامه با ما همراه باشید.

فورتزا موتور اسپرت 8 در مراحل توسعه و تولید میباشد

به تازگی اخباری از عنوان به شدت مورد انتظار Forza Motorsport 8 و زمان احتمالی ساخت آن به گوش میرسد که باید باز هم انتظار تاخیر را داشت.

همانطور که گفتیم یکی از مورد انتظار ترین بازی های AAA امسال شرکت مایکروسافت و همچنین صنعت گیم بازی فورتزا موتور اسپرت 8 میباشد. عنوانی که قرار بود پیش از این ها منتشر شود. اما همانند بسیاری دیگر از بازی ها، شاهد تاخیر در انتشار آن بودیم.

بر اساس آخرین جزئیاتی از عنوان Forza Motorsport 8 توسط وبسایت رسمی این بازی در دسترس میباشد، متوجه شدیم که عنوان مذکور وارد مراحل آماده سازی برای انتشار در نیمه دوم سال جاری شده است. این در حالی است که در ابتدا، زمان انتشار این بازی بهار سال 2023 بیان شد. پس از آن شاهد حذف کلمه بهار در بخش توضیحات این بازی بودیم. اکنون هم نمیتوان انتظار داشت که تا قبل از نیمه دوم سال جدید بتوانیم این عنوان را تجربه کنیم.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.