GTA

عنوان GTA یا همان Grand Theft Auto به معنای سرقت بزرگ. بزرگترین و محبوب ترین ساخته شرکت ROCKSTAR. بازی ای که میتوان گفت برای تمام گیمر ها و حتی کسانی که مدت کمی اهل بازی های ویدئویی بوده اند، شناخته شده است. از اولین نسخه آن تا همین آخرین نسل آن یعنی Grand Theft Auto V.

تمام نسخه های بازی جی تی ای از اول تا کنون بین مخاطبان بسیار محبوب بوده اند. اما شاید رقابت اصلی را بتوان بین نسخه V و San Andreas دانست. که نسخه San Andreas با وجود اینکه قدیمی تر میباشد و بسیاری از ویژگی های نسخه V را ندارد اما هنوز هم برای بسیاری، بهترین تسخه بین تمام نسل های این بازی میباشد.
یکی از دلایل محبوبیت زیاد مجموعه بازی های GTA را میتوان سبک این بازی ها دانست. سبک Open World یا همان جهان باز که بازیکنان قادرند به هر کجا از نقشه بازی که میخواهند بروند و محدودیتی برایشان وجود ندارد. همچنین وجود حالت های مختلف برای بازی کردن. شما در بازی های جی تی ای تقریبا هرکاری بخواهید میتوانید انجام دهید. ماشین های داخل خیابان را سرقت کنید. برای خود خانه بخرید. زندگی شخصی خود را داشته باشید و بسیاری امکانات دیگر. همچنین مراحل و خط داستانی زیبای این بازی را میتوان یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت آن دانست.
مدت زیادی است که نسخه V بازی جی تی ای منتشر شده است و کاربران برای عرضه نسخه جدید یعنی VI لحظه شماری میکنند. از زمان انتشار نسخه V تا کنون فقط آپدیت های برای آن ارائه میشده است که میتوان گفت هیچ جوره نتوانسته است اشتیاق کاربران به نسخه VI را کمتر کند.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره GTA V. در ادامه با همراه باشید.

جی تی ای V پرفروش ترین عنوان ماه جولای در اروپا

بر اساس گزارش اخیر GSD، متوجه شدیم که عنوان GTA V پرفروش ترین بازی ماه جولای در اروپا شد.

طبق این گزارش که شامل فروش دیجیتالی و فیزیکی ناشران بازی های AAA میباشد، تعداد 11.4 میلیون نسخه بازی برای کنسول و PC در اروپا فروش رفته است که این رقم نسبت به سال قبل 34 درصد بیشتر میباشد. از این 11.4 میلیون مقدار 7.9 میلیون آن مربوط به نسخه های دیجیتالی و 3.75 مابقی آن نیز مربوط به فروش نسخه های فیزیکی بازی ها میباشد.

در این بین بازی جی تی ای V هم به لطف تخفیفات تابستانی موفق شد بالا تر از FIFA 23 و Red Dead Redemption 2 در صدر جدول فروش قرار بگیرد. لیست 20 بازی پرفروش ماه جولای در اروپا به شرح زیر میباشد:

 1. > GTA V
 2. > FIFA 23
 3. > Red Dead Redemption 2
 4. > Diablo 4
 5. > Hogwarts Legacy
 6. > The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom
 7. > The Crew 2
 8. > F1 23
 9. > Call of Duty Modern Warfare ll
 10. > NBA 2K23
 11. > Pikmin 4
 12. > Elden Ring
 13. > Mario Kart 8: Deluxe
 14. > Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
 15. > A Way Out
 16. > GTA Online
 17. > Civilization 6
 18. > Call of Duty Black Ops ll
 19. > It Takes Two
 20. > Final Fantasy 16
شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.