مایکروسافت

 

مایکروسافت را میتوان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های دنیا دانست. در واقع Microsoft را باید فرا تر از یک شرکت دانست. این ابرشرکت چند ملیتی که دفتر مرکزی در کشور ایالت متحده آمریکا قرار دارد، در زمیته های فراوانی فعالیت دارد.

نرم افزار، سخت افزار، وسایل برقی و اینترنت و خدمات شبکه های اجتماعی. همگی از موارد فعالیت این ابر شرکت میباشند. اما معروف ترین فعالیت های Microsoft، کنسول های بازی و بازی های ویدئویی آن است. اکثرا هم شاید این شرکت را به کنسول ها و بازی هایش بشناسند.
کنسول های پرطرفدار و پرفروش ایکس باکس (Xbox) که توانسته است اند به خوبی این برند را در جهان مطرح کنند. بازی های انحصاری فوق العاده ای همچون: Halo و Forza Horizon و Forza Motorsport و بسیاری دیگر که بسیار معروف و محبوب میباشند.
یکی از سرویس های شرکت Microsoft که توانسته است فراتر از انتظار ظاهر شود، سرویس گیم Game Pass میباشد. این سرویس در وقع به کاربران کنسول های نسل هشتم و نهم ایکس باکس و همینطور کاربران PC اجازه میدهد تا در مدت زمان مشخص و به صورت نامحدود به بازی های معینی از این سرویس دسترسی داشته باشند و بتوانند بازی های مختلف را تجربه کنند.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره معامله بزرگ شرکت مایکروسافت. در ادامه با ما همراه باشید.

اتحادیه اروپا نیز به جمع معترضین خرید Activision Blizzard توسط Microsoft پیوست

جنجال های معامله بزرگ شرکت مایکروسافت همچنان ادامه دارد و این بار اتحادیه اروپا نیز به جمع معترضین به این خرید بزرگ پیوست. هنوز هم شرکت های نظارتی در سرتاسر دنیا در حال بررسی معامله ۶۹ میلیارد دلاری شرکت Microsoft میباشند و باعث ایجاد تاخیر در روند این معامله شده اند.

چندی پیش سازمان تجارت فدرال ابالات متحده، شکایتی در این زمینه تنظیم کرد و اکنون نیز به نظر میرسد اتحادیه اروپا نیز این کار را انجام دهد. اتحادیه اروپا در ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ تحقیقات خود را روی این معامله آغاز کرد و اکنون نیز بر اساس گزارش رویترز، احتمال میرود که هشداری جدی در این باره به شرکت Microsoft ارسال کند. بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا تا تاریخ ۱۱ آوریل سال ۲۰۲۳ معادل ۲۲ فروردین ۱۴۰۲، مهلت دارد تا تصمیم خود را نهایی کند و و بیانیه اعتراضی خود را ارائه دهد.

مایکروسافت نیز در این باره طی بیانیه ای اعلام کرد:

“ما آماده همکاری با اتحادیه اروپا هستیم تا هرگونه نگرانی را درباره این موضوع خاتمه دهیم. هدف ما ارائه بازی های بیشتر برای افراد بیشتر میباشد که این معامله به این هدف کمک بزرگی میکند”

باید منتظر ماند و دید که بالاخره سرانجام این معامله جنجالی چه خواهد شد. به محض انتشار اخبار بیشتر درباره این موضوع، آنهارا با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

شما عزیزان میتوانید اخبار کنسول های بازی، بازی ها و سایر اخبار دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.