پلی استیشن

 

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر که همه و همه به محبوبیت و فروش این کنسول می فزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر پا به پای Play Station پیشرفت میکند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با معرفی هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدید درباره پلی استیشن ۵٫ در ادامه با ما همراه باشید.

احتمال آسیب به PlayStation 5 در حالت ایستاده

بر اساس اعلام تعدادی از کارشناسان سخت افزار، قرار دادن کنسول پلی استیشن ۵ در حالت عمودی، میتواند آسیب هایی را به این دستگاه وارد کند. که احتمالا این اتفاق به دلیل ضعف در طراحی این کنسول میباشد.

چندی پیش بود که وبسایت Wololo.net برای اولین بار این قضیه را مطرح کرد. پس از آن نیز تعدادی از کارشناسان سخت افزار این موضوع را در توئیتر خود به اشتراک گذاشتند و آنرا ناشی از ضعف در طراحی این دستگاه میدانند. بر اساس اعلام کاربری به نام ۶۸Logic که صاحب یک تعمیراتی میباشد، با عمودی قرار دادن Ps5، فلزی مایع وجود دارد که کارش خنک سازی APU دستگاه میباشد و این مایع اشتباهی روی قسمت دیگری از دستگاه میریزد.

خب طبیعتا انتظار میرود که اگر این محفظه خوب بسته شود، این اتفاق نیفتد. اما مدل های جدید تر این کنسول اینطور نمی باشند. در صورت آسیب به این محفظه، مایع مذکور با مادربورد تماس پیدا میکند که باعث آسیب شدید در این قطعه میشود. حتی تعدادی گزارش وجود داردند که در آنها اینطور اعلام شد که یک کنسول PlayStation 5 نو نیز به همین دلیل روشن نشد.

حتی اگر به مادربورد دستگاه هم آسیب نرسد، سیستم خنک کنندگی آن دچار نقص میشود و باعث میشود که کنسول پس از مدت کوتاهی داغ کند و در نتیجه عمر آن کوتاه تر شود و برق بیشتری نیز مصرف شود. کارشناسان علت این اتفاق را عمودی قرار دادن دستگاه میدانند و امیدوارند که این نقص به زودی برطرف شود.

لازم به ذکر است که اگر پلی استیشن ۵ دارید این اتفاق به طور صد درصد برای شما نخواهد افتاد. اما بهتر است که احتیاط کنید.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.