ایکس باکس

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانسته است همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانستند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانست همچین رکوردی بزند.
در این مطلب میپردازیم به خبری درباره سرویس گیم پس ایکس باکس. در ادامه با ما همراه باشید.

احتمال عرضه نسخه رایگان سرویس Xbox Game Pass

چندی پیش بود که تیم استوارت، مدیر عامل مالی شرکت ایکس باکس، اعلام کرد قصد دارند سرویس گیم پس را برای هر دستگاهی که قابلیت اجرای بازی را دارد عرضه کنند و یکی از بهترین روش ها برای گسترش سرویس گیم پس در بازار های جدید، استریم بازی ها در ازای تماشای تبلیغات میباشد.

وی درباره این موضوع اعلام کرد:

“تمایل دارم در خصوص چشم انداز سرویس استریم XCloud صحبت کنم. بر این اساس کاربران قادر خواهند بود تا با خریداری سرویس گیم پس آلتیمیت، صد ها بازی را به صورت رایگان استریم کنند. برای بازار های نوظهوری همچون هند، آفریقا و یا آسیای جنوب شرق که بازار اول کنسول های نیستند، میتوان این پیشنهاد را به بازیکنان ارائه داد که در ازای تماشای یک تبلیغ 30 ثانیه ای دو ساعت استریم کنند.

برای مثال هم اکنون در آفریقا تقریبا 50 درصد افرادی که شروع به کسب درآمد کرده اند، افراد 23 ساله و یا کوچیکتر هستند. با وجود اینکه جمعیت جوان گوشی های همراه دارند، اما میتوان گفت از درآمد جالبی برخوردار نمیباشند. بنابراین ما میتوانیم با روش کسب و کار خود وارد چنین بازاری شویم و به میلیون ها گیمری که به آنها دسترسی نداشتیم، تجارت خود را عرضه کنیم”

احتمال میرود که این طرح تا سال آینده توسط شرکت مایکروسافت اجرایی شود. برخی از اینسایدر ها هم به تازگی به طرح جدیدی در سرویس Xbox Game Pass اشاره کردند که نشان از عرضه یک نسخه ارزان از سرویس گیم دارد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.