ایکس باکس

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانسته است همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانستند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانست همچین رکوردی بزند.
در این مطلب میپردازیم به خبری جدید درباره سری ایکس کنسول ایکس باکس. در ادامه با ما همراه باشید.

افزایش قیمت Xbox Series X و سرویس Game Pass

بر اساس اعلام رسمی شرکت مایکروسافت، قیمت کنسول ایکس باکس سری ایکس علاوه بر آمریکا در سایر نقاط جهان هم گران تر خواهد شد و به قیمت پلی استیشن 5 خواهد رسید. علاوه بر آن نیز قرار است شاهد افزایش قیمت سرویس گیم پس نیز باشیم.

همانگونه که گفتیم به غیر از آمریکا، قیمت این کنسول در ژاپن، کلمبیا، شیلی و برزیل با افزایش قیمت همراه خواهد بود. علاوه بر آن نیز قیمت سرویس گیم پس در حالت پایه از 9.99 دلار به 10.99 دلار خواهد رسید. کاری پرز، رئیس بخش ارتباطات شرکت Xbox اینگونه گفت:

“ما قیمت کنسول ها را طی چند سال یکسان نگه داشتیم و اکنون به دلیل وجود شرایط رقابتی جدید، باید قیمت های جدید تعیین کنیم”

بر این اساس قرار است که قیمت سری ایکس با Ps5 که سال پیش 50 دلار افزایش قیمت داشت برابر شود. بدین ترتیب قیمت این کنسول از تاریخ 10 مرداد 479.99 پوند در انگلستان، 549.99 یورو در بازار های اروپا، 649.99 دلار در کانادا و 799.99 دلار در استرالیا خواهد بود.

همچنین قیمت اشتراک یک ماهه سرویس Game pass Ultimate با افزایش 2 دلاری به 16.99 دلار خواهد رسید.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.