بازی Forza

 

 

اگر از علاقه مندان به سبک ریسینگ هستید، حتما تا کنون نام سری Forza را شنیده اید. این عنوان یکی از بهترین و موفق ترین انحصاری های مایکروسافت است. شاید بتوان آنرا در کنار سری بازی های Halo، بهترین بازی های مایکروسافت دانست.

بسیاری در نحوه تلفظ اسم این بازی اشتباه میکنند. به اشتباه فکر میکنند که نام صحیح آن فورزا است. اما اینطور نیست. Forza یکی کلمه ایتالیایی است که تلفظ آن “فورتزا” میباشد.
سری بازی های فورتزا شامل دو مدل میباشند. Motorsport و Horizon. در هر دوی این نسخه ها شاهد گرافیک و گیم پلی فوق العاده ای هستیم. در نسحه Motorsport، شما فقط داخل پیست هستید و همانند یک راننده در مسابقات پیست های معروف شرکت میکنید. اما سری Horizon یک بازی ریسینگ open world میباشد که در آن میتوانید در مسابفات خیابانی شرکت کنید.

 

 

در نسل آخر سری Horizon بازی فورتزا، شاهد تغییرات بسیاری هستیم. هم در بخش کیفیت و هم در بخش حزئیات و گیم پلی. اضافه شدن درگ، تغییر فصل بازی و آب و هوای متنوع، امکان خرید خانه به عنوان گاراژ شخصی و بسیاری دیگر. با توجه به آپدیت های این بازی که گاهی اوقات ماشین های جدید برای کاربران دارند، این بازی هم اکنون تقریبا ۵۰۰ مدل ماشین مختلف دارد. شاید هم بیشتر. فورتزا هورایزن ۴ از زمان انتشارش تا کنون توانسته است در رنک اول بهترین بازی های ریسینگ باشد.
در برخی آپدیت هایی که برای بازی Forza Horizon 4 منتشر میشود، مسابقات و مود های جدیدی هم به این بازی اضافه میشود. در بعضی از آنها میتوانید با دوستان خود به صورت آنلاین به رقابت بپردازید و بیش از پیش از بازی لذت ببرید.
اخیرا شاهد رونمایی از نسخه جدید فورتزا هورایزن یعنی Forza Horizon 5 بودیم. این بازی همانطور که انتظار میرفت توانست تمام بیننده هارو مجذوب خود کند و درخشان ظاهر شود.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره نسل جدید Forza Motorsport. در ادامه با ما همراه باشید.

فورتزا موتور اسپرت 8 تابستان امسال منتشر خواهد شد

مدت هاست که طرفداران دنیای گیم، به خصوص بازی های رانندگی، در انتظار عرضه عنوان Forza Motorsport 8 میباشند. اکنون مطلع شدیم که به احتمال زیادی در همین تابستان شاهد عرضه این بازی خواهیم بود.

سال گذشته بود که شرکت مایکروسافت طی رویداد Xbox Game Showcase از بازی فورتزا موتور اسپرت 8 رونمایی کرد که استقبال زیادی را به دنبال داشت. در ابتدا قرار بود که این عنوان در بهار سال 2023 یعنی امسال منتشر شود. اما پس از گذشت چند ماه دیگر اسمی از بهار در قسمت تاریخ انتشار این بازی مشاهده نشد. چندی پیش نیز خبری مبنی بر عرضه این بازی در نیمه دوم سال 2023 منتشر شد که باز هم در آن تاریخ دقیقی موجود نبود.

حساب رسمی Microsoft Game Dev در توئیتر به انتشار Forza Motorsport 8 در تابستان امسال اشاره کرد. رئیس Turn 10 Studios، الن هارتمن (Alan Hartman) در توئیتر پستی راجع به این بازی به اشتراک گذاشت. نکته این پست هم کامنت Microsoft Game Dev میباشد که اینگونه بود:

“چه کسی برای تابستان آماده است؟”

این بازی با تایید Turn 10 Studios در مراحل پایانی ساخت میباشد و برای کنسول های ایکس باکس سری اس و ایکس و همچنین PC عرضه خواهد شد. با توجه به انتشار احتمالی Forza Motorsport 8 و همچنین Starfield در تابستان امسال، باید منتظر سه ماهه جذابی پیش روی خود باشیم.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.