ایکس باکس

 

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانسته است همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانسته اند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانسته است همچین رکوردی بزند.
کنسول Xbox، هر ماه بازی هایی را به صورت رایگان در سرویس Xbox Live Gold قرار میدهد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی که درباره ایکس باکس منتشر شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

Xbox در ریشه های ویندوز ۱۱ 

کمپانی مایکروسافت امروز رسما از جدیدترین سیستم عامل خود با نام Windows 11 رونمایی کرد. اما مهم ترین بخش این رونمایی برای گیمرها در هم امیخته شدن بیش از پیش ایکس باکس با ویندوز است. از ویژگی های مهم رونمایی شده میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
  • > ویژگی های HDR خودکار و DirectStorage به ویندوز ۱۱ می آیند
  • > برنامه Xbox حال مستقیما در داخل ویندوز ۱۱ توسعه یافته است
  • > سرویس استریم Xbox Cloud مستقیما در برنامه Xbox قرار گرفته است
  • > فروشگاه مایکروسافت ملقب به MS Store کاملا بازطراحی شده است
لازم به ذکر است Windows 11 به صورت به روزرسانی رایگان در پاییز سال جاری عرضه خواهد شد.
شما عزیزان میتوانید اخبار بازی ها، کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.