Call of Duty

 

اگر از طرفداران بازی های تفنگی باشید، حتما تا کنون اسم بازی Call Of Duty را شنیده اید. این بازی ها از ابتدا تا کنون برای بسیاری خاطره انگیز بوده اند. بازیکنان با هر نسل جدید از این مجموعه، با ویژگی های جدید آن هیجان زده میشوند. از زمان انتشار اولین سری از این مجموعه تا به الان، این بازی ها توانستند نظرات مثبت بسیاری را به خود جلب کنند.

سری بازی های COD همیشه خط داستانی زیبایی داشته اند. یکی از دلایل اصلی جذابیت این بازی ها هم همین داستان آنها است. اکنون نیز با ورود نسل جدید این بازی یعنی Modern Warfare 2 و Warzone 2، توجه های بیشتری جذب این عنوان شده است
شاید نسخه های Warzone و Modern Warfare کالاف دیوتی را قبلا تجربه کرده باشید. اکنون کاربران با اخرین آپدیت این دو نسل بر روی ایکس باکس سری ایکس متوجه موضوعی شدند. آن هم این است که این بازی های کالاف دیوتی توانایی اجرا با نرخ تصویر ۱۲۰ فریم بر ثانیه را دارد. این میتواند یک خبر فوق العاده باشد. البته نکته جالب این است که این ویژگی در لیست تغییرات مذکور از سوی اکتیویژن ذکر نشد.
سری بازی های Call Of Duty همیشه مشخصات گرافیکی خوبی داشته اند. اما اکنون با این مشخصات، حتی بهتر از قبل میباشند.
در این مطلب میپردازیم به خبری درباره سری بازی های Call of Duty و معامله اکتیویژن بلیزارد. در ادامه با ما همراه باشید.

ادعای سازمان تنظیم بازار انگلستان مبنی بر حذف کالاف دیوتی از قرارداد اکتیویژن بلیزارد

سازمان تنظیم بازار بریتانیا طی گزارش اخیر خود به تاثیر معامله اکتیویژن بلیزارد بر بازار کنسول های بازی و همچنین سرویس Cloud Gaming پرداخت. بر اساس محتویات این گزارش، اکثریت بازخورد ها نسبت به این معامله منفی میباشند و بنابر نظر CMA، این معامله باعث کاهش رقابت در بازار گیمینگ خواهد شد.

بخش عمده این بازخورد های منفی و نگرانی ها مربوط به سری بازی های Call of Duty میباشد که عده ای معتقدند این قرارداد باعث میشود این سری بازی ها تنها در انحصار مایکروسافت و ایکس باکس باشند. در گزارش سازمان تنظیم بازار بریتانیا اینطور بیان شد که:

“اگر شرکت مایکروسافت بازی های کالاف دیوتی را در انحصار کاربران ایکس باکس قرار دهد، سود زیادی از این قضیه خواهد برد. بنابر نتیجه گیری ما، این معامله در باعث تضعیف رقابت در بازار گیمینگ خواهد شد که این امر علاوه بر کابران پلی استیشن، به ضرر کابران ایکس باکس نیز خواهد بود. به عبارتی دیگر چنین معامله ای سبب کاهش دسترسی، افزایش قیمت ها، کیفیت پایین تر، سرویس ضعیف تر و کاهش نوآوری خواهد شد”

در حقیقت پیشنهاد هیئت رگولاتوری بریتانیا اینطور میباشد که این معامله یعنی ادغام اکتیویژن بلیزارد با مایکروسافت انجام شود اما فرنچایز Call of Duty تبدیل به یک عنوان مستقل شود و فعالیتی جدا از شرکت های مایکروسافت و اکتیویژن داشته باشد.

شما عزیزان میتوانید اخبار کنسول های بازی، بازی ها و سایر اخبار دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.