پلی استیشن

 

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر که همه و همه به محبوبیت و فروش این کنسول می فزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر پا به پای Play Station پیشرفت میکند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با معرفی هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدید درباره پلی استیشن ۵ و ایکس باکس. در ادامه با ما همراه باشید.

تفاوت چشمگیر PlayStation 5 و Xbox در زمینه فروش

هیروکی توتوکی، مدیر ارشد امور مالی شرکت Sony، به تازگی گزارشی از سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۲۲ منتشر کرد. بر اساس این گزارش که به صورت لایو پخش شد، مشخص شد که در اوایل عرضه کنسول های نسل نهم دو شرکت پلی استیشن و ایکس باکس، شرکت سونی این نگرانی را داشت که دو کنسول شرکت رقیب بتوانند در زمینه فروش به Ps5 برسند. اما طبق اطلاعات و آمار که اخیرا منتشر شد، این نگرانی ها برطرف شدند.

وی در ادامه این صحبت ها اعلام کرد که باید در سه ماهه آخر سال با احتیاط و دقت بیشتری به وضعیت فروش PlayStation 5 رسیدگی کرد زیرا این وضعیت پایدار نیست و ممکن است تغییر کند. علاوه بر این ها اعلام شد که هیروکی توتوکی قرار است از ماه آوریل سال جاری، به جای گنیچیرو یوشیدا، مدیریت شرکت سونی را بر عهده بگیرد.

اخیرا در مطلبی اعلام کردیم که کنسول نسل نهمی پلی استیشن موفق شد که به آمار ۳۲٫۱ میلیون فروش دست پیدا کند و در زمینه فروش دلاری در آمریکا، ایکس باکس و نینتندو را پشت سر بگذارد. درست است که همچنان با آمار نسل قبل خود یعنی Ps4 فاصله دارد اما انتظار میرود که به زودی بتواند رکورد جدیدی را برای شرکت سونی به ارمغان بیاورد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.