بازی Forza

اگر از علاقه مندان به سبک ریسینگ هستید، حتما تا کنون نام سری Forza را شنیده اید. این عنوان یکی از بهترین و موفق ترین انحصاری های مایکروسافت است. شاید بتوان آنرا در کنار سری بازی های Halo، بهترین بازی های مایکروسافت دانست.

بسیاری در نحوه تلفظ اسم این بازی اشتباه میکنند. به اشتباه فکر میکنند که نام صحیح آن فورزا است. اما اینطور نیست. Forza یکی کلمه ایتالیایی است که تلفظ آن “فورتزا” میباشد.
سری بازی های فورتزا شامل دو مدل میباشند. Motorsport و Horizon. در هر دوی این نسخه ها شاهد گرافیک و گیم پلی فوق العاده ای هستیم. در نسحه Motorsport، شما فقط داخل پیست هستید و همانند یک راننده در مسابقات پیست های معروف شرکت میکنید. اما سری Horizon یک بازی ریسینگ open world میباشد که در آن میتوانید در مسابفات خیابانی شرکت کنید.

در نسل آخر سری Horizon بازی فورتزا، شاهد تغییرات بسیاری هستیم. هم در بخش کیفیت و هم در بخش حزئیات و گیم پلی. اضافه شدن درگ، تغییر فصل بازی و آب و هوای متنوع، امکان خرید خانه به عنوان گاراژ شخصی و بسیاری دیگر. با توجه به آپدیت های این بازی که گاهی اوقات ماشین های جدید برای کاربران دارند، این بازی هم اکنون بیش از ۵۰۰ مدل ماشین مختلف دارد. فورتزا هورایزن ۵ از زمان انتشارش تا کنون توانسته است در رنک اول بهترین بازی های ریسینگ باشد.
در برخی آپدیت هایی که برای بازی Forza Horizon 5 منتشر میشود، مسابقات و مود های جدیدی هم به این بازی اضافه میشود. در بعضی از آنها میتوانید با دوستان خود به صورت آنلاین به رقابت بپردازید و بیش از پیش از بازی لذت ببرید.
با رونمایی از نسخه جدید فورتزا هورایزن یعنی Forza Horizon 5 این بازی همانطور که انتظار میرفت توانست تمام بیننده ها را مجذوب خود کند و درخشان ظاهر شود.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره Forza Horizon 5. در ادامه با ما همراه باشید.

تنظیمات گرافیکی بیشتر برای عنوان فورتزا هورایزن ۵

طبق اعلام استودیو Playground Games، عنوان Forza Horizon 5 در تاریخ ۱۷ آبان ماه آپدیتی دریافت میکند که به وسیله آن، بازی تنظیمات گرافیکی بیشتری را شامل میشود.

این عنوان در حال حاضر شامل دو لول از ری تریسینگ میباشد که Extreme و Ultra میباشند. طی آپدیت آینده، این بازی از Nvidia DLSS Super Resolution و AMD Fidelity FX Super Resolution 2 نیز بهره مند خواهد شد که در کنار آنها، DirectX Raytracing هم با دو حالت Extreme و Ultra به بازی اضافه خواهند شد.

حالت Fidelity FX Super Resolution 2 که برای پردازنده های AMD و Nvidia و Intel در دسترس خواهد بود میتواند در حالت Performance، از یک بافر فریم ۱۰۸۰p، یک تصویر رندر ۴K ارائه دهد. در کنار آن حالت DLSS Super Resolution همین کار را انجام میدهد اما فریم ریت را کیفیت های بالاتر نیز بهبود میبخشد و تنها مختص به Nvidia RTX خواهد بود.

علاقه مندان به این بازی میتوانند آنرا در پلتفرم های Xbox Series X & S، Xbox One و همچنین PC تجربه کنند.

 

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.