ایکس باکس

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانست همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانستند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانست همچین رکوردی بزند.
در این مطلب میپردازیم به خبری جدید درباره سرویس گیم پس Xbox. در ادامه با ما همراه باشید.

درآمد ۲٫۹ میلیارد دلاری سرویس Xbox Game Pass

با گذشت زمان و افزایش اهمیت و نقش سرویس ایکس باکس گیم پس، سوالات بسیاری در مورد پایداری این سرویس در بلند مدت از رئیس این شرکت یعنی فیل اسپنسر پرسیده میشد که همیشه جواب وی مبنی بر پایداری این سرویس بود. اما اطلاعات دقیقی درباره این قضیه وجود نداشت.

در حین عملیات بررسی معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط شرکت Xbox در سرتاسر جهان و تایید آن توسط شورای اجرای دفاع اقتصادی یا همان CADE، سندی مبنی بر عملکرد مالی سرویس گیم پس منتشر شد که اطلاعاتی را برای همگان آشکار کرد.

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، درآمد شرکت مایکروسافت از سرویس Xbox Game Pass در سال ۲۰۲۱ به رقم ۲٫۹ میلیارد دلار رسید که این رقم ۱۸ درصد از درآمد کل سال ۲۰۲۱ شرکت مایکروسافت و ۳۰ درصد از درآمد شرکت ایکس باکس را تشکیل میدهد و در حال حاضر این سرویس بیش از ۲۵ میلیون کاربر در سراسر نقاط جهان دارد.

درآمد شرکت Xbox با احتساب درآمد ۲٫۹ میلیارد دلاری از سرویس گیم پس، ۳٫۷ میلیارد دلاری از بخش سخت افزار و ۹٫۶ میلیارد دلاری از بازی ها و بخش های جانبی به رقم ۱۶٫۲ میلیارد دلار میرسد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.