پلی استیشن

 

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر مجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵٫ در ادامه با ما همراه باشید.

رکورد فروش ۲۱٫۷ میلیون دستگاه برای PlayStation 5

 

پس از فروش ۲٫۴ میلیونی پلی استیشن ۵ در سه ماه اخیر، رکرود کلی فروش این کنسول به عدد ۲۱٫۷ میلیون دستگاه رسید.

هم اکنون به دلیل کمبود اکثر سخت افزار ها در بازار، شرکت ها با کمبود فروش مواجه بوده اند که Ps5 هم از این قائله مستثنا نبوده است. اما همچنان یک رکورد فروش بسیار خوب را دارا میباشد.

شرکت سونی در آخرین گزارش مالی خود مربوط به ۹ تیر ماه، اعلام کرد تا به اینجای کار ۲۱٫۷ میلیون دستگاه به سایر نقاط جهان ارسال کرده است. رقم ۲٫۴ میلیونی سه ماه اخیر برای این کنسول یک روند افزایشی در فروش PS5 به حساب میرود.

در کنار این گزارش شرکت سونی اعلام کرد که تعداد ۴۷٫۱ میلیون بازی در سه ماه اخیر فروش داشته است. این رقم به نسبت سال گذشته ۱۶٫۵ میلیون کمتر میباشد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.