پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانستند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵. در ادامه با ما همراه باشید.

فروش کنسول PlayStation 5 به 54 میلیون دستگاه رسید

شرکت سونی به تازگی اعلام کرد که در سه ماهه مالی منتهی به دسامبر 2023، موفق شد تعداد 8.2 میلیون دستگاه از کنسول پلی استیشن 5 به فروش برساند.

سونی در ادامه اعلام کرد که در سال مالی که گذشت موفق به ارسال 16.4 میلیون دستگاه Ps5 شد و از زمان عرضه تا پایان ماه دسامبر 2023 54.8 میلیون دستگاه از PlayStation 5 به فروش رفته است. اما گویا این رقم از میزان انتظارات شرکت سونی کمتر میباشد. زیرا میزان فروش در سه ماهه اخیر نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته با افت 1.1 میلیونی مواجه شد.

اما باید بگوییم که سال مالی جاری تا پایان ماه مارس 2024 ادامه خواهد داشت. شرکت سونی انتظار داشت که تا پایان این سال یک فروش 25 میلیونی را برای Ps5 تجربه کند. اما در حال حاضر این رقم 21 میلیون میباشد. این بدین معناست که باید تا پایان ماه آینده، بیش از 4 میلیون دستگاه دیگر به فروش برساند.

 

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.