مایکروسافت

مایکروسافت را میتوان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های دنیا دانست. در واقع Microsoft را باید فرا تر از یک شرکت دانست. این ابرشرکت چند ملیتی که دفتر مرکزی آن در کشور ایالت متحده آمریکا قرار دارد، در زمیته های فراوانی فعالیت دارد.

نرم افزار، سخت افزار، وسایل برقی و اینترنت و خدمات شبکه های اجتماعی. همگی از موارد فعالیت این ابر شرکت میباشند. اما معروف ترین فعالیت های Microsoft، کنسول های بازی و بازی های ویدئویی آن است. اکثرا هم شاید این شرکت را به کنسول ها و بازی هایش بشناسند.
کنسول های پرطرفدار و پرفروش ایکس باکس (Xbox) که توانسته است اند به خوبی این برند را در جهان مطرح کنند. بازی های انحصاری فوق العاده ای همچون: Halo و Forza Horizon و Forza Motorsport و بسیاری دیگر که حتما تا کنون نام آنها را به کرار شنیده اید.
یکی از سرویس های شرکت Microsoft که توانسته است فراتر از انتظار ظاهر شود، سرویس گیم Game Pass میباشد. این سرویس در وقع به کاربران کنسول های نسل هشتم و نهم ایکس باکس و همینطور کاربران PC اجازه میدهد تا در مدت زمان مشخص شده و به صورت نامحدود به بازی های تعیین شده این سرویس دسترسی داشته باشند و بتوانند بازی های مختلف را تجربه کنند.
در این مطلب میپردازیم به اقدام جدیدی که مایکروسافت قصد انجام آنرا دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

مایکروسافت به دنبال افزایش درصد درآمد ناشران بازی از فروش عناوین برای کنسول‌ های اکس‌باکس

طی افشاگری‌ های بین اپیک و اپل، اسنادی از ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شده است. که نشان می‌دهد مایکروسافت قصد دارد سهم خود از فروش بازی‌های کنسول را به ۱۲ درصد کاهش دهد. (درحال حاضر کنسول‌ ها سهم ۳۰ درصدی از فروش آیتم‌های کنسولی دارند)
 مایکروسافت هفته گذشته پس از اعلام حمایت از اپیک گیمز، درصد درامد خود از فروش بازی‌های رایانه‌ای را به ۱۲٪ کاهش داد و با اینکار از ابتدای ماه آگوست، دریافتی یکسانی با فروشگاه اپیک گیمز خواهد داشت.
شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.