مایکروسافت

 

مایکروسافت را میتوان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های دنیا دانست. در واقع Microsoft را باید فرا تر از یک شرکت دانست. این ابرشرکت چند ملیتی که دفتر مرکزی در کشور ایالت متحده آمریکا قرار دارد، در زمیته های فراوانی فعالیت دارد.

نرم افزار، سخت افزار، وسایل برقی و اینترنت و خدمات شبکه های اجتماعی. همگی از موارد فعالیت این ابر شرکت میباشند. اما معروف ترین فعالیت های Microsoft، کنسول های بازی و بازی های ویدئویی آن است. اکثرا هم شاید این شرکت را به کنسول ها و بازی هایش بشناسند.
کنسول های پرطرفدار و پرفروش ایکس باکس (Xbox) که توانسته است اند به خوبی این برند را در جهان مطرح کنند. بازی های انحصاری فوق العاده ای همچون: Halo و Forza Horizon و Forza Motorsport و بسیاری دیگر که بسیار معروف و محبوب میباشند.
یکی از سرویس های شرکت Microsoft که توانسته است فراتر از انتظار ظاهر شود، سرویس گیم Game Pass میباشد. این سرویس در وقع به کاربران کنسول های نسل هشتم و نهم ایکس باکس و همینطور کاربران PC اجازه میدهد تا در مدت زمان مشخص و به صورت نامحدود به بازی های معینی از این سرویس دسترسی داشته باشند و بتوانند بازی های مختلف را تجربه کنند.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره شرکت مایکروسافت. در ادامه با ما همراه باشید.

عدم حضور Microsoft در رویداد E3 2023

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که در سالن نمایش رویداد E3 2023 حاضر نخواهد بود. یکی از مسئولین شرکت ایکس باکس طی مصاحبه با IGN اعلام کرد که با وجود اینکه شرکت مایکروسافت شوکیس Xbox را در تاریخ ۲۱ خرداد ماه به عنوان بخشی از E3 2023 استریم خواهد کرد، اما خود در این مراسم حاضر نخواهد بود.

پیش از این نیز شرکت نینتندو اعلام کرد که در این مراسم هیچگونه حضوری نخواهد داشت و همانند سال های گذشته، مراسم ها و استریم های خود را به صورت جداگانه برگزار خواهد کرد. شرکت Sony نیز صحبتی درباره حضور و یا عدم حضور در این مراسم انجام نداده است. اما اینطور که به نظر میرسد این شرکت هم در کنار مایکروسافت و نینتندو جز غایبان بزرگ این مراسم خواهند بود.

با این اوصاف رویداد E3 2023 شامل حضور شرکت های بزرگ صاحب پلتفرم های گیمینگ نخواهد شد. اما از آن طرف شاهد حضور شرکت های بازیسازی همچون یوبیسافت خواهیم بود و قرار است از تعدادی از آپدیت های مهم خود رونمایی کند. همچنین این احتمال وجود دارد که Konami نیز بخشی از این رویداد باشد و در آن از نسخه ریمیک Metal Gear Solid و همچنین نسخه جدید Castelvania رونمایی کند.

شما عزیزان میتوانید اخبار کنسول های بازی، بازی ها و سایر اخبار دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.