پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانستند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵. در ادامه با ما همراه باشید.

PlayStation 5 مجددا پرفروش ترین کنسول در اروپا شد

طبق گزارشات جدیدی که به تازگی منتشر شد، متوجه شدیم که کنسول محبوب پلی استیشن 5 بار دیگر تبدیل به پرفروش ترین کنسول در اروپا شد.

این گزارشات که متعلق به شرکت GSD میباشند، نشان میدهند که این کنسول موفق شد تا با رشد 116 درصدی فروش در ماه ژوئن نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته به جایگاه نخست دست پیدا کند. عنوانی که در ماه پیش متعلق به کنسول نینتندو سوئیچ بود. اما با کاهش فروش به رده دوم سقوط کرد. در آن سمت، فروش کنسول های نسل نهمی شرکت ایکس باکس یعنی سری اس و ایکس، مانند ماه قبل بود و نسبت به بازی زمانی مشابه در سال گذشته با یک کاهش 0.8 درصدی مواجه شد.

اما در بخش لوازم جانبی هم شرکت سونی موفق عمل کرد و توانست جایگاه اول را کسب کند. این جایگاه به کنترلر Dual Sense کنسول PlayStation 5 تعلق گرفت که موفق شد نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته، مقدار 6.6 درصد افزایش فروش داشته باشد.

 

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.