بازی Forza

اگر از علاقه مندان به سبک ریسینگ هستید، حتما تا کنون نام سری Forza را شنیده اید. این عنوان یکی از بهترین و موفق ترین انحصاری های مایکروسافت است. شاید بتوان آنرا در کنار سری بازی های Halo، بهترین بازی های مایکروسافت دانست.

بسیاری در نحوه تلفظ اسم این بازی اشتباه میکنند. به اشتباه فکر میکنند که نام صحیح آن فورزا است. اما اینطور نیست. Forza یکی کلمه ایتالیایی است که تلفظ آن “فورتزا” میباشد.
سری بازی های فورتزا شامل دو مدل میباشند. Motorsport و Horizon. در هر دوی این نسخه ها شاهد گرافیک و گیم پلی فوق العاده ای هستیم. در نسحه Motorsport، شما فقط داخل پیست هستید و همانند یک راننده در مسابقات پیست های معروف شرکت میکنید. اما سری Horizon یک بازی ریسینگ open world میباشد که در آن میتوانید در مسابفات خیابانی شرکت کنید.

در نسل آخر سری Horizon بازی فورتزا، شاهد تغییرات بسیاری هستیم. هم در بخش کیفیت و هم در بخش حزئیات و گیم پلی. اضافه شدن درگ، تغییر فصل بازی و آب و هوای متنوع، امکان خرید خانه به عنوان گاراژ شخصی و بسیاری دیگر. با توجه به آپدیت های این بازی که گاهی اوقات ماشین های جدید برای کاربران دارند، این بازی هم اکنون بیش از ۵۰۰ مدل ماشین مختلف دارد. فورتزا هورایزن ۵ از زمان انتشارش تا کنون توانسته است در رنک اول بهترین بازی های ریسینگ باشد.
در برخی آپدیت هایی که برای بازی Forza Horizon 5 منتشر میشود، مسابقات و مود های جدیدی هم به این بازی اضافه میشود. در بعضی از آنها میتوانید با دوستان خود به صورت آنلاین به رقابت بپردازید و بیش از پیش از بازی لذت ببرید.
با رونمایی از نسخه جدید فورتزا هورایزن یعنی Forza Horizon 5 این بازی همانطور که انتظار میرفت توانست تمام بیننده ها را مجذوب خود کند و درخشان ظاهر شود.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره Forza Horizon 5. در ادامه با ما همراه باشید.

عبور کاربران فورتزا هورایزن 5 از مرز 30 میلیون نفر

بر اساس اخبار جدیدی که در این روز های دنیای گیم به گوش میرسد، عنوان Forza Horizon 5 موفق شد تا ظرف مدت 18 ماه بیش از 30 میلیون کاربر را جذب خود کند.

اخیرا یکی از کاربران توئیتر به نام Idle Sloth، تصویری از لیدربرد تالار مشاهیر فورتزا هورایزن 5 منتشر کرد. بر اساس این تصویر میتوان فهمید که تعداد کاربران این بازی در سرتاسر جهان از مرز 30 میلیون نفر هم عبور کرد و به رقم 30,020,687 نفر رسید تا همچنان به رکورد شکنی و ثبت آمار فوق العاده ادامه دهد.

Forza Horizon 5 از زمان عرضه تا کنون، یکی از موفق ترین های استودیو های گیمینگ مایکروسافت و دنیای گیم بوده است. به طوری که موفق شد تنها در هفته اول عرضه، به رکورد 10 میلیون کاربر دست پیدا کند. تعداد کاربران روز عرضه این عنوان حتی نسبت به نسل قبل خود یعنی فورتزا هورایزن 4 هم سه برابر بیشتر بود.

این بازی هم اکنون برای کنسول های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس و ایکسو همچنین PC در دسترس میباشد. کاربران سرویس گیم پس نیز میتوانند این بازی مهیج را از سریق این سرویس تجربه کنند.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.