پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانستند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵. در ادامه با ما همراه باشید.

یکه تازی PlayStation 5 در بریتانیا

طبق آمار جدید بازار بریتانیا شرکت Sony موفق شد تا 51 درصد از بازار کنسول را به خود اختصاص دهد.

طی 6 ماه گذشته 51 درصد این بازار سهم PlayStation 5 میباشد و از مابقی آن، 24 درصد به شرکت مایکروسافت و 21 درصد نیز به نینتندو متعلق میباشد. جالب است بدانید عملکرد عالی این کنسول تنها به بازار بریتانیا ختم نمیشود. در کشور فرانسه نیز شرکت سونی موفق شد 9 برابر نسبت به رقیب خود یعنی ایکس باکس فروش بیشتری را تجربه کند.

اما اگر بخواهیم راجع به آمار یک سال گذشته نیز صحبت کنیم، بازهم میبینیم که Ps5 به 43 درصد در رده اول حضور دارد. آمار فروش این کنسول نیز برخلاف رقبای خود یعنی نینتندو و ایکس باکس نیز در 6 ماه اخیر نسبت به قبل صعودی میباشد. هرچند باید این را هم در نظر بگیریم که نینتندو سوئیچ به پایان خود نزدیک میشود و این کاهش تا حدی معمول میباشد.

بر اساس اعلام GFK این روند عالی در فروش پلی استیشن 5 به لطف کاهش قیمت موقتی و همچنین عرضه باندل EA Sports FC 24 میباشد. هرچند که سونی در آینده نیز برنامه هایی خواهد داشت و احتمال میرود باندل جدیدی از Spider Man 2 نیز به بازار عرضه کند. همچنین این شرکت رقم فروش 25 میلیونی را برای سال مالی جدید در نظر دارد که در صورت تحقق میتواند فاصله خود را با رقبا بیش از پیش کند.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.