FIFA

 

FIFA یکی از بهترین بازی های فوتبالی میباشد که در حال حاضر در بازار بازی های فوتبالی وجود دارد. اگر شما جز علاقه مندان به فوتبال هستید، باید تا کنون اسم بازی های فیفا را شنیده باشید. بازی های فوتبالی زیادی تا کنون عرضه شده اند اما هیچکدام به اندازه فیفا موفق نبوده اند. این بازی با هر نسل خود توانسته است بیشتر و بیشتر علاقه مندان را به خود جذب کند. اکنون نیز نوبت نسل جدید آن، یعنی FIFA 22 میباشد.
در نگاه اول به نسل های جدید این بازی، شابد متوجه تفاوت زیادی نسبت به نسل های قبل نشوید. اما اگر کمی به جزئیات توجه کنید به راحتی میتوانید تفاوت ها را مشاهده کنید. بهبود گیم پلی، افزایش گرافیک و بهبود حرکات بازیکنان و توپ. همه را با کمی دقت میتوانید مشاهده کنید.
بازی FIFA را میتوان یکی از موفق ترین بازی های شرکت EA دانست. شاید تنها رقیب این بازی، PES باشد. یکی دیگر از بازی های فوتبالی موفق در چند سال اخیر. اما PES هم هیچگاه نتوانست فروش و محبوبیت FIFA را داشته باشد. اما این به معنای بد بودن آن نمیشود و آن هم مخاطبان خود را دارد که کم هم نیستند.
فیفا با آپدیت هایی که برای بازی های خود منتشر میکند تغییراتی را هم به آنها اضافه میکند. این تغییرات صرفا مربوط به نقل و انتقالات و تیم ها نیستند. تمام این موارد دست به دست هم میدهند تا تجربه ای لذت بخش از یک بازی فوتبال برای شما فراهم شود.
در این مطلب میپردازیم به خبری درباره نسل جدید فیفا یعنی FIFA 23. در ادامه با ما همراه باشید.

 

صدر نشینی فیفا ۲۳ در جدول فروش هفتگی بریتانیا

در اولین هفته عرضه عنوان FIFA 23، این بازی موفق شد صدر جدول فروش هفتگی در بریتانیا را تصرف کند و در زمینه فروش فیزیکی نسل قبل خود را پشت سر بگذارد.

پس از دو سال متوالی که سری بازی های فیفا، کاهش فروش فیزیکی را تجربه میکرد، بالاخره با انتشار نسل جدید، توانست در هفته اول عرضه، به صدر جدول فروش هفتگی برسد. ۳۰ درصد فروش فیزیکی FIFA 23 مختص به پلی استیشن ۴ و ۴۱ درصد آن برای پلی استیشن ۵ میباشد. پس از آنها، مقدار ۱۷ درصد به ایکس باکس وان، ۶ درصد ایکس باکس سری اس و ایکس و ۶ درصد هم به نینتندو سوییچ تعلق دارد. که فروش نسخه نینتندو این بازی نسبت به نسل قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.

افزایش فروش هفتگی فیفا ۲۳ به ۴۲۰ درصد و کاهش فروش عنوان Splatoon 3، باعث شد تا این دو عنوان به ترتیب جایگاه اول و دوم جدول را به خود اختصاص دهند.

لیست ۱۰ بازی پرفروش این هفته بریتانیا تا تاریخ ۱ اکتبر بدین صورت میباشد:

  1. > FIFA 23
  2. > Slaptoon 3
  3. > LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
  4. > Mario Kart 8: Deluxe
  5. > Nintendo Switch Sports
  6. > Horizon Forbidden West
  7. > Minecraft
  8. > GTA V
  9. > Animal Crossing: New Horizons
  10. > Pokemon Legends: Arceus
شما عزیزان میتوانید اخبار بازی ها، کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.