ایکس باکس

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانسته است همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانستند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانست همچین رکوردی بزند.
در این مطلب میپردازیم به خبری جدید درباره پروژه های آینده ایکس باکس. در ادامه با ما همراه باشید.

اطلاعاتی از پروژه های آینده Xbox

طی بررسی اسناد حقوقی شرکت مایکروسافت توسط FTC، اطلاعاتی جدید از پروژه های آینده این شرکت برای ایکس باکس فاش شد که توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

در ابتدا نام پروژه Brooklin به چشم میخورد که در واقع مدلی جدید از Xbox Series X میباشد. بر اساس این اسناد، نسل جدید این کنسول برای عرضه در تاریخ اکتبر 2024 برنامه ریزی شده است که توانایی اجرای بازی های نسل نهمی با کیفیت 4K را دارد. همچنین دارای Wi-Fi 6E داخلی پیشرفته، پورت USB-C و بلوتوث 5.2 میباشد. اما بیشتر از تمام این موارد، طراحی جدید این کنسول به چشم میخورد.

در ادامه نام پروژه ELLEWOOD فاش شد که در واقع آپدیتی از Xbox Series S میباشد. این کنسول نیز همان ویژگی های Brooklin را دارد و کنترلر آن نیز بهبود هایی را به خود میبیند. اما خبری از طراحی جدید نیست و کماکان با همان ظاهر قبلی روبرو هستیم.

نکات مشترکی که در خصوص این دو کنسول وجود دارند یکی قیمت آنها میباشد که بدون تغییر باقی خواهد ماند و دومی این است که هیچ کدام درای دیسک درایو نمیباشند.

اما اطلاعات این اسناد به همین جا ختم نمیشود. در ادامه اطلاعات فاش شده، جزئیاتی از یک کنترلر جدید نیز به چشم میخورد که SEBILE نام دارد. طبق اطلاعات موجود در این اسناد، این کنترلر بیشتر از تمام کنترلر های قبلی ایکس باکس، به کاربران لذت بازی را القا میکند. برخی از جزئیات آن نیز اعلام شد که به آن میپردازیم.

ویژگی های کنترلر جدید XBOX

  • > بلوتوث 5.2 و اتصال مستقیم به Cloud
  • > قابلیت جفت سازی و سوییچ سریع تر از قبل
  • > عملکرد تاچ دقیق، پد دو رنگ و VCA تاچ که به عنوان اسپیکر نیز عمل میکند
  • > قابلیت Lift to Wake که به معنای برداشتن برای روشن شدن است.
  • > خداحافظی با باتری های قلمی و حضور باتری های قابل شارژ و تعویض

طبق اطلاعات موجود این کنترلر در انتهای سال جاری میلادی معرفی و در ابتدای سال بعد عرضه خواهد شد. همچنین برای تمامی کنسول هایی که بازی های Xbox را اجرا میکنند قابل استفاده است.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.