پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵٫ در ادامه با ما همراه باشید.

رشد ۴۰۰ درصدی عرضه PlayStation 5 در آمریکا

طبق گزارش اخیر دیوید گیبسون که عضو گروه آنالیز و تحقیقات MST Financial میباشد، مشخص شد که موجودی کنسول های پلی استیشن ۵ در آمریکا به طرز چشمگیری رشد داشته است. بر اساس این گزارش میزان عرضه این کنسول در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ نسبت به زمان مشابه در سال قبل، ۴۰۰ درصد رشد را تجربه کرده است که رقم بسیار بالایی میباشد.

این افزایش عرضه ناگهانی کنسول Ps5 باعث شد تا سونی در گزارش آخر NPD از نینتندو سوییچ در میزان فروش پیشی بگیرد. گیبسون در ادامه اشاره کرد که این آمار میتواند بستر مناسبی را برای عرضه عنوان God of War Ragnarok مهیا کند. انتظار میرود تا با عرضه بلاک باستر انحصاری پلی استیشن برای Ps4، کاربران زیادی به سمت نسل جدید هدایت شوند.

کنسول Ps5 از ایتدای عرضه تا کنون فروش بسیار خوبی را تجربه میکند. اما همیشه با مشکل کمبود عرضه نسبت به تقاضا و همینطور کمبود قطعات سخت افزاری مواجه بوده است. اگر سونی بتواند این مشکل را هم برطرف کند، انتظار میرود بتواند به فروش بی سابقه ای دست پیدا کند.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.