ایکس باکس

 

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانسته است همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانستند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانست همچین رکوردی بزند.
در این مطلب میپردازیم به خبری جدید درباره کنسول های نسل هشتم ایکس باکس. در ادامه با ما همراه باشید.

ساخت بازی برای کنسول های Xbox one برای همیشه متوقف شد

اخیرا شرکت مایکروسافت اعلام کرد که با توجه به نزدیک شدن به سالگرد سه سالگی کنسول های ایکس باکس سری اس و ایکس، دیگر هیچ عنوان فرست پارتی جدیدی برای نسل های قبل عرضه نخواهد کرد.

مت بوتی، رئیس استودیو های بازی سازی Xbox، طی مصاحبه خود با Axios بیان کرد که شرکت Xbox در حال حاضر تنها روی نسل نهم خود تمرکز دارد. همچنین تایید کرد که هیچ یک از 23 استودیو بازی سازی ایکس باکس از جمله Turn 10 و Double Fine، برنامه ای برای کنسول های نسل هشتم ندارند. اما تایید کرد که شرکت مایکروسافت همچنان به پشتیبانی عناوینی همچون ماینکرفت روی نسل های های قبل ادامه خواهد داد.

برخلاف اینکه هیچ عنوان فرست پارتی جدیدی برای کنسول های نسل هشتم این شرکت در دست ساخت نیست، اما مت بوتی اعلام کرد که همچنان به تعهد سال قبل خود پایبند است و کاربران کنسول های نسل هشتم، میتوانند از طریق سرویس Xbox Cloud Gaming عناوین جدید همچون Starfield را تجربه کنند. وی اعلام کرد:

“ما بدین صورت همچنان حمایت خود را از نسل قبل ادامه خواهیم داد. هرچند که این بازی ها احتصاصی نمیباشند، اما اگر هنوز ایکس باکس وان دارید و به دنبال ایجاد تغییر در آن هستید، این راه حل مناسب است”

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.