پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانستند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره تصمیم شرکت سونی درباره کارکنان پلی استیشن. در ادامه با ما همراه باشید.

900 نفر از کارکنان PlayStation اخراج خواهند شد

طی جدید ترین اخبار دنیای گیم، مطلع شدیم که شرکت سونی قصد دارد 900 نفر از کارکنان خود در شرکت پلی استیشن را اخراج کند.

تعدیل نیرو خصوصا در شرکت های بزرگ دنیای گیم، امری بسیار طبیعی است و هر از گاهی شاهد این قضیه میباشیم. اکنون نیز با تایید جیم رایان، مدیر بخش سرگرمی تعاملی شرکت سونی، متوجه شدیم که شرکت سونی به زودی 900 نفر از نیرو های خود در PlayStation را از کار برکنار خواهد کرد. که این به معنای تعطیلی یک استودیوی کامل از این شرکت میباشد.

این استودیو در واقع استودیوی لندن میباشد که وظیفه توسعه Blood & Truth، SingStar Celebration و PlayStation VR Worlds را بر عهده داشت. همچنین استودیو Firespirit، سازنده عناوینی همچون The Persistence و Horizon Call of The Mountain نیز به شدت کوچک خواهد شد.

این اتفاق دقیقا پس از جلسه گزارش مالی سونی رخ داد و حتی تعدادی از کارکنان استودیو های ناتی داگ، گوریلا گیمز و اینسامنیاک نیز اخراج خواهند شد. دلیل آن نیز کاهش فروش پلی استیشن به نسبت انتظارات سونی و همچنین سقوط 10 میلیارد دلاری سهام این شرکت میباشد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.