ایکس باکس

 

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانسته است همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانستند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانست همچین رکوردی بزند.
در این مطلب میپردازیم به خبری جدید درباره قرارداد اکتیویژن بلیزارد شرکت ایکس باکس و حاشیه های آن. در ادامه با ما همراه باشید.

فیل اسپنسر اعتقاد دارد سکه سونی قصد دارد تا با پایین کشیدن شرکت Xbox پیشرفت کند

در جریان مصاحبه احیر فیل اسپنسر، رئیس شرکت ایکس باکس، با Second Request، وی بیان کرد که شرکت سونی قصد دارد تا با تخریب ایکس باکس بیشتر از پیش رشد کند.

اسپنسر در این گفت و گو درباره قرارداد اکتیویژن بلیزارد صحببت کرد و اعلام کرد که شرکت Sony بزرگترین و جدی ترین مخالف این قرارداد میباشد. او اعتقاد دارد که سونی قصد دارد تا با این کار برتری خود در صنعت گیم را به هر طریقی حفظ کند و دارد این کار را با کوچک تر کردن شرکت Xbox انجام میدهد.

او در ادامه اینطور بیان کرد که:

“دیدگاه سونی به صنعت گیم با دیدگاه ما تفاوت زیادی دارد. این شرکت از روز اول عرضه، بازی های خود را برای PC منتشر نمیکنند و علاقه ندارند که از همان ابتدا، بازی های خود را در سرویس های اشتراکی در دسترس قرار دهند”

شرکت مایکروسافت همچنان به تلاش های خود برای تکمیل قرارداد اکتیویژن بلیزارد ادامه میدهد. این معامله بسیار بزرگی میباشد و علاوه بر شرکت Sony، بسیار از شرکت ها و نهاد های نظارتی در سرتاسر دنیا چشم به این معامله دارند و برخی معتقدند که این معامله نباید صورت بگیرد. به طوری که سازمان تجارت فدرال دولت آمریکا، قصد این را دارد که با طرح شکایتی در دادگاه عالی کشور آمریکا، مانع انجام این عملیات ۶۹ میلیارد دلاری شرکت مایکروسافت شود. اما شرکت Microsoft هم به هر طریقی قصد دارد این خرید را نهایی کند و از موضع خود کوتاه نخواهد آمد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.