پلی استیشن

 

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر که همه و همه به محبوبیت و فروش این کنسول می فزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر پا به پای Play Station پیشرفت میکند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با معرفی هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدید درباره پلی استیشن ۵. در ادامه با ما همراه باشید.

کنسول PlayStation 5 تبدیل به پرفروش ترین کنسول هفته گذشته در ژاپن شد

به تازگی وبسایت فامیتسو آماری از پرفروش ترین بازی ها و کنسول های هفته گذتشه ژاپن منتشر کرد که در آن شاهد ادامه موفقیت های نینتندو و البته پیشرفت چشمگیر پلی استیشن ۵ میباشیم که تبدیل به پرفروش ترین کنسول هفته گذشته ژاپن شد.

اما در بخش بازی های ویدئویی داستان متفاوت است. در این بخش همانند اکثر اوقات شاهد برتری کنسول نینتندو سوییچ و صدرنشینی آن میباشیم. عنوان صدرنشین Story of Seasons: A Wonderful Life میباشد که نسخه ریمیک بازی Harvest Moon: A Wonderful Life است. این عنوان موفق شد با آمار فروش ۴۰,۷۵۹ واحد، بالاتر از عناوینی همچون Pokemon Scarlet & Violet و Forspoken، در صدر جدول فروش فیزیکی قرار بگیرد. لیست ۱۰ بازی پرفروش هفته گذشته در ژاپن بدین صورت میباشد:

 1. > Story of Seasons: A Wonderful Life
 2. > Pokemon Scarlet & Violet
 3. > Forspoken
 4. > Fire Emblem Engage
 5. > Splatoon 3
 6. > Mario Kart 8 Deluxe
 7. > Disgaea 7: Vows of The Virtueless
 8. > Minecraft
 9. > Nintendo Switch Sports
 10. > Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban

همچنین لیست پرفروش ترین کنسول های هفته گذشته ژاپن نیز به شرح زیر میباشد:

 1. > PlayStation 5: 53,256
 2. > Nintendo Switch OLED: 28,787
 3. > Nintendo Switch: 12,564
 4. > Nintendo Switch Lite: 9,757
 5. > PlayStation 5 Digital: 9,652
 6. > PlayStation 4: 1,061
 7. > Xbox Series S: 830
 8. > Xbox Series X: 435

اعداد مقابل کنسول ها تعداد فروش آنها طی هفته گذشته در ژاپن میباشد که  همانطور که مشاهده میکنید، کنسول پلی استیشن ۵ با اختلافی فاحش، در صدر قرار دارد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.