پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانستند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبری درباره پلی استیشن ۵ اسلیم. در ادامه با ما همراه باشید.

PlayStation 5 Slim به صورت رسمی رونمایی شد

شرکت سونی دقایقی پیش به صورت رسمی از پلی استیشن 5 اسلیم رونمایی کرد. این دستگاه در واقع نسخه کوچکتر و سبک تر Ps5 عادی میباشد.

PlayStation 5 Slim همانند Ps5 عادی در دو مدل دیجیتال و دیسک خور عرضه خواهد شد. قیمت این دو مدل به ترتیب 450 و 500 دلار خواهد بود. از جمله تغییرات Ps5 Slim میتوان به افزایش حافظه SSD دستگاه به 1 ترابایت اشاره کرد. همچنین وزن این مدل ها نیز 30 درصد از مدل های عادی کمتر خواهد بود. در کنار خود کنسول نیز، قیمت دیسک درایو مجزا و پایه این دستگاه به ترتیب 80 و 30 دلار خواهند بود.

اما جالب توجه ترین خبری که درباره Ps5 Slim وجود دارد این است که پس از عرضه، نسل عادی PlayStation 5 دیگر عرضه نخواهد شد. در واقع این مدل جایگزین نسخه عادی پلی استیشن 5 خواهد شد.

بنابر اعلام شرکت سونی، PlayStation 5 Slim در ماه نوامبر سال جاری عرضه خواهد شد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.