ایکس باکس

 

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانسته است همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانستند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانست همچین رکوردی بزند.
در این مطلب میپردازیم به خبری جدید درباره شرکت ایکس باکس. در ادامه با ما همراه باشید.

آمار عالی Xbox در سه ماهه مالی سوم سال

بر اساس گزارش های شرکت مایکروسافت، این شرکت یکی از بهترین سه ماهه های مالی خود را تجربه کرد که طبق بیان آقای ساتیا نادلا، مدیر عامل این شرکت، این موفقیت را بیشتر باید به کنسول های ایکس باکس نسبت دهیم.

طی روزی که گذشت، شرکت مایکروسافت گزارش های مربوط به سه ماهه مالی سوم سال (تا انتهای 31 مارس 2023) را به اشتراک گذاشت. بر اساس اعلام این شرکت، درآمد حاصل از محتوا و سرویس های اشتراکی Xbox، نسبت به سال پیش یک رشد سه درصدی را تجربه میکند. علت این رشد را هم میتوان به افزایش محبوبیت سرویس گیم پس نسبت داد که هرروز کاربران بیشتری را جذب خود میکند.

ساتیا نادلا در جلسه مالی اخیر خود اینطور بیان کرد که:

“ما یک رکورد جدید در زمینه کاربران و دستگاه های فعال ماهانه در سه ماهه سوم سال ثبت کردیم. ما همچنان به تعهد خود مبنی بر ارائه روش های بیشتر به گیمر ها برای تجربه بازی های مورد علاقه آنها ادامه میدهیم. این در حالی است که درآمد تقریبی حاصل از سرویس های اشتراکی در سه ماهه اخیر 1 میلیارد دلار بوده است.

ما همچنین در این سه ماهه، سرویس PC Game Pass را برای 40 کشور جدید عرضه کردیم که این به معنای افزایش 100 درصدی بازار های مربوط به این سرویس میباشد. دلیل اصلی رشد ما، محتوای عالی میباشد. ما تا به الان به بیش از 500 میلیون کاربر در بازی های فرست پارتی خود رسیده ایم و به شدت مشتاق عرضه عناوین Redfall و Minecraft Legends در سه ماهه چهارم سال میباشیم.

در آخر باید گفت که این دومین سه ماهه سوم برتر در تاریخ شرکت ایکس باکس میباشد. چرا که امسال مجموع درآمد در سه ماهه سوم 3.59 میلیارد دلار بود و نسبت به سال گذشته با رقم 3.74 میلیارد دلار، یک افت 4 درصدی را شاهد هستیم. هرچند لازم به ذکر است که سال پیش عملکرد این شرکت فوق العاده بود و یک رکورد به حساب میرود.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.