ایکس باکس

ایکس باکس. یکی از معروف ترین و محبوب ترین برند های دنیا. برندی که توانسته است در زمینه مربوط به گیم، به خوبی خود را اثبات کند. کنسول های این برند را میتوان جدی ترین رقیب برای پلی استیشن دانست.

ویژگی های عالی هر نسل. قدرت بسیار بالای آنها. امکانات منحصر به فرد Xbox و به ویژه بازی های انحصاری. همه از عواملی هستند که باعث شهرت و محبوبیت Xbox هستند. بازی هایی همچون: Forza Horizon و Forza Motorsport و Halo و بسیاری دیگر. همه از بازی های انحصاری این کنسول می باشند.
اما بعد از مدت ها انتظار نسل جدید این کنسول در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. گویا این نسل توانسته است همه از جمله خود شرکت مایکروسافت را غافلگیر کند. نسل جدید یا در واقع نسل های جدید این کنسول تحت عناوین Xbox Series X و Xbox Series S معرفی شدند.
همانطور که مدیر عامل این برند، اقای اسپنسر اعلام کرده بود، کنسول های جدید مایکروسافت بسیار موفق عمل کرده اند. این کنسول ها توانستند بزرگترین افتتاحیه ایکس باکس را از آن خود کنند. باید این موضوع را در نظر بگیریم که این افتتاحیه با وجود ویروس کرونا توانست همچین رکوردی بزند.
در این مطلب میپردازیم به خبری درباره شرکت ایکس باکس. در ادامه با ما همراه باشید.

احتمال عرضه سرویس های Xbox بر روی دیگر پلتفرم ها

بر اساس اعلام مدیر مالی ایکس باکس، این شرکت قصد دارد تا بازی ها و سرویس های خود را برای دیگر پلتفرم ها نیز عرضه کند.

مدت هاست که شرکت مایکروسافت در تلاش است تا با ارائه سرویس های اشتراکی خود برای پلتفرم هایی غیر از ایکس باکس و PC، کسب و کار خود را بیشتر توسعه دهد. تیم استوارت، مدیر مالی شرکت Xbox نیز طی مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که تمایل دارد سرویس های اشتراکی و همچنین عناوین فرست پارتی Xbox را برای پلتفرم های دیگر حتی کنسول های رقیب ارائه کند.

وی طی مصاحبه خود گفت:

“این موضوع مربوط به تغییر استراتژی میباشد. در حال حاضر خبری را به طور قطعی تایید نمیکنم. اما هدف ما این است که عناوین فرست پارتی و سرویس های اشتراکی خود را برای هر دستگاهی که توانایی اجرای بازی را دارد عرضه کنیم. این میتواند شامل موبایل ها، تلویزیون های هوشمند و همچنین کنسول های پلی استیشن و نینتندو شود که از قدیم رقیب ما به حساب میروند”

با وجود تمایل شرکت مایکروسافت و ایکس باکس برای ارائه خدمات به دیگر شرکت ها، جیم رایان، مدیر عامل سابق پلی استیشن به شدت مخالف این قضیه است. وی چندی پیش سرویس گیم پس را عامل مخربی برای ارزش بازی ها و صنعت بازی خطاب کرد و اینطور بیان کرد که شرکت مایکروسافت با خرید های بزرگ خود در تلاش است عدم کارایی سرویس گیم پس را جبران کند.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.