پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر مجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵٫ در ادامه با ما همراه باشید.

میزان فروش PlayStation 5 از مرز ۲ میلیون واحد گذشت

پلی استیشن ۵ جدید ترین کنسول شرکت سونی که در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ عرضه شد و توانست با وجود کمبود عرضه دستگاه و قطعات، فروش بسیار خوبی را تجربه کند.

پس از اقدامات اخیر شرکت سونی و افزایش ۴۰۰ درصدی عرضه این کنسول، اکنون به نظر میرسد که میتواند به حد رضایت بخشی در عرضه دست پیدا کند. بر اساس گزارش جدید فامیستو، میزان فروش PlayStation 5 در ژاپن از ۲ میلیون واحد عبور کرد. طبق این گزارش، نسخه عادی این دستگاه یا همان دیسک خور، به تعداد ۱٫۷۹۴٫۷۳۷ واحد و نسخه دیجیتال آن ۲۷۸٫۰۴۶ عدد فروش داشته اند.

اگر دلایلی همچون کمبود عرضه و ویروس همه گیر کرونا نبودند، با توجه به تمایل مردم ژاپن فروش نسخه عادی بیشتر هم میشد. اما به هر حال کنسول PlayStation 5 موفق شد رقبای خود همچون ایکس باکس را در این زمینه پشت سر بگذارد. هرچند که دیرتر از نسل قبل خود یعنی PlayStation 4 به این آمار رسید. کنسول Ps4 دو ماه زودتر توانست به چنین رقمی دست پیدا کند.

شرکت سونی در حال حاضر در حال افزایش موجودی کنسول Ps5 در سراسر جهان از جمله آلمان، آمریکا و انگلیس میباشد. میزان فروش این کنسول تا به اینجای کار از میزان فروش کل سال ۲۰۲۱ بیشتر بوده است.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.