پلی استیشن

 

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانستند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۵. در ادامه با ما همراه باشید.

فروش PlayStation 5 به عدد 38.4 میلیون دستگاه رسید

شرکت سونی به تازگی آمار فروش فوق العاده پلی استیشن 5 را در سه ماهه چهارم سال مالی اخیر به اشتراک گذاشت.

این شرکت موفق شد که از رقمی که برای فروش PlayStation 5 تخمین زد نیز عبور کند و در سه ماهه چهارم سال مالی اخیر، به رکورد 6.3 میلیونی در فروش این کنسول دست پیدا کند. در واقع با این رقم، شرکت سونی توانست به بهترین مجموع درآمد خود طی یک سال برسد و حتی از سال قبل خود نیز سبقت بگیرد.

شرکت سونی در ابتدای سال جاری، رقم 5.2 میلیون را برای فروش کنسول های Ps5 در نظر گرفت که رقم به نسبت بالایی به نظر میرسید. اما اکنون با انتشار آمار مربوط به این سه ماهه، مشخص شد که فروش واقعی این کنسول ها حتی از این مقدار هم فراتر رفت و به 6.3 میلیون رسید. با توجه به رفع تمامی مشکلات مربوط به کمبود قطعات، این کنسول روز به روز کاربران بیشتری را جذب خود میکند. به طوری که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته 2 میلیون دستگاه بیشتر فروش داشت.

همچنین علاوه بر این مورد، سونی موفق شد نسبت به سه ماهه چهارم سال پیش، درآمد بیشتری از بازی های Ps4، Ps5 و سرویس های اشنراکی و محتوای اضافی کسب کند. اما بر خلاف سایر موارد، تنها فروش بازی های این شرکت نسبت به سال گذشته یک افت 2 میلیونی را تجربه کرد و از 70 میلیون، به 68 میلیون فروش رسید.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.