GTA

 

عنوان GTA یا همان Grand Theft Auto به معنای سرقت بزرگ. بزرگترین و محبوب ترین ساخته شرکت ROCKSTAR. بازی ای که میتوان گفت برای تمام گیمر ها و حتی کسانی که مدت کمی اهل بازی های ویدئویی بوده اند، شناخته شده است. از اولین نسخه آن تا همین آخرین نسل آن یعنی Grand Theft Auto V.

تمام نسخه های بازی جی تی ای از اول تا کنون بین مخاطبان بسیار محبوب بوده اند. اما شاید رقابت اصلی را بتوان بین نسخه V و San Andreas دانست. که نسخه San Andreas با وجود اینکه قدیمی تر میباشد و بسیاری از ویژگی های نسخه V را ندارد اما هنوز هم برای بسیاری، بهترین تسخه بین تمام نسل های این بازی میباشد.
یکی از دلایل محبوبیت زیاد مجموعه بازی های GTA را میتوان سبک این بازی ها دانست. سبک Open World یا همان جهان باز که بازیکنان قادرند به هر کجا از نقشه بازی که میخواهند بروند و محدودیتی برایشان وجود ندارد. همچنین وجود حالت های مختلف برای بازی کردن. شما در بازی های جی تی ای تقریبا هرکاری بخواهید میتوانید انجام دهید. ماشین های داخل خیابان را سرقت کنید. برای خود خانه بخرید. زندگی شخصی خود را داشته باشید و بسیاری امکانات دیگر. همچنین مراحل و خط داستانی زیبای این بازی را میتوان یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت آن دانست.
مدت زیادی است که نسخه V بازی جی تی ای منتشر شده است و کاربران برای عرضه نسخه جدید یعنی VI لحظه شماری میکنند. از زمان انتشار نسخه V تا کنون فقط آپدیت های برای آن ارائه میشده است که میتوان گفت هیچ جوره نتوانسته است اشتیاق کاربران به نسخه VI را کمتر کند.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره GTA Online. در ادامه با ما همراه باشید.

سازندگان جی تی ای آنلاین هم از موفقیت این بازی شگفت زده شدند

عنوان GTA V از زمان عرضه تا کنون توانست رکورد های زیادی را جابجا کند و همیشه در فهرست پرفروش ترین بازی قرار بگیرد. بازی ای که از زمان عرضه تا کنون همچنان میان گیمر ها محبوب است. با انتشار نسخه آنلاین این بازی، موفقیت آن بیش از پیش شد به طوری که حتی سازندگان این بازی انتظار چنین موفقیتی را نداشتند و از این بابت اظهار شگفتی کردند.

اسکات بوچارد، مدیر طراحی راکستار نورث درباره این موضوع میگوید که:

“هنگامی که شروع به ساخت این بازی کردیم، حتی در رویای خود نمیدیدیم که تا ده سال بعد هم آنرا ادامه دهیم. موفقیت GTA Online چیزی بود که هیچگاه انتظار آنرا نداشتیم. این برای ما خیلی مهم است که بازیکنان روش های جدیدی برای اتصال با هم پیدا کنند. چه از طریق ایونت هایی که ما تدارک میبینیم چه از طریق ابزار هایی که برای خلق محتوا در احتیار آنان قرار میدهیم”

وی در ادامه بیان کرد که در ابتدا جی تی ای آنلاین بخشی از عنوان جی تی ای وی بود و سازندگان همچنان در حال سازگاری با موقعیت جدید بودند. این عنوان تجربه جدیدی بود. هم برای راکستار و هم برای بازیکنان. دنیای وسیع، امکانات زیاد، شرایطی مشابه زندگی واقعی و سرقت های بزرگ و پر هیجان همگی نقش به سزایی در محبوبیت بالای این بازی داشتند. البته این را هم فراموش نکنیم که انتشار آپدیت های پی در پی برای بازی، کمک زیادی به آن کرد و راکستار اعلام کرد که همچنان قصد دارد به انتشار این آپدیت ها ادامه دهد.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.