پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر مجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند. میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها حطاب کرد.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره سرویس پلی استیشن پلاس. در ادامه با ما همراه باشید.

کاهش دو میلیونی کاربران سرویس Playstation Plus پس از تغییر فرمت

به تازگی شرکت سونی، آماری از شرایط کاربران سرویس پلی استیشن پلاس منتشر کرد که در این آمار مشخص شد که این سرویس برای سومین سال متوالی کاهش تعداد کاربران را تجربه میکند. این آمار مختص به سه ماهه سوم سال تا تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ معادل ۸ مهر ماه میباشد که نشان میدهد تعداد کاربران این سرویس به عدد ۴۵٫۴ میلیون رسیده است که کاهش قابل توجهی میباشد.

این در حالی است که آمار سه ماهه قبلی سرویس Ps Plus تعداد ۴۷٫۳ میلیون کاربر را نشان میداد یعنی تقریبا ۲ میلیون تفاوت در تعداد مشترکین. از طرفی تعداد کاربران فعال در هر ماه در سرویس Playstation Plus نسبت به سال قبل هم ۲ میلیون نفر کمتر میباشد. سال قبل این عدد ۱۰۴ میلیون بود و امسال ۱۰۲ میلیون.

مدیر مالی شرکت Sony نیز طی این گزارش کاهش تعداد کاربران سرویس Ps Plus را به کاهش فروش بازی های Third Party نسبت داد و گفت با توجه به اتمام دوران ویروس همه گیر کرونا، اکنون مردم وقت بیشتری را خارج از خانه سپری میکنند. وی در ادامه بیان کرد با توجه به عرضه عناوین مطرحی همچون Call of Duty Modern Warfare 2، در سه ماهه بعدی، امید ها و انتظارات زیادی وجود خواهد داشت.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.