پلی استیشن

 

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر مجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.
بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.
شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانست پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.
با عرضه هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.
در این مطلب میپردازیم به خبر جدیدی درباره پلی استیشن ۴ و ۵ در ادامه با ما همراه باشید.

۷۹ درصد فروش بازی های PlayStation 4&5 به صورت دیجیتالی

 

فروش بازی های دیجیتالی کنسول ها طی سال های اخیر بسیار رواج پیدا کرده است. به طوری که در حال حاضر تعداد زیادی از بازی های شرکت های بزرگ همچون پلی استیشن و ایکس باکس به صورت دیجیتالی فروش میرود.

سونی طی گزارش مالی سه ماهه اخیر خود اعلام کرد که ۷۹ درصد بازی های Ps4 و Ps5 به صورت دیجیتالی فروش رفتند. این رقم در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ به ۷۱ درصد رسید و پس از کاهش به ۶۲ درصد رد سه ماه دوم و سوم، سپس مجددا در پایان سال به رقم ۷۱ درصد رسید. اکنون نیز با توجه به افزایش روز افزون محبوبیت بازی های دیجیتالی، این رقم در سال ۲۰۲۲ به ۷۹ درصد رسید که رقم قابل توجهی میباشد.

شاید با توجه به رشد فروش این مدل بازی ها در آینده ای نه چندان دور شاهد کنار رفتن نسخه فیزیکی بازی ها باشیم و نسخه های دیجیتال کامل بازار را تصاحب کنند.

شما عزیزان میتوانید اخبار سایر بازی ها، اخبار کنسول ها و سایر اخبار مربوط به دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.