پلی استیشن

پلی استیشن. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین برندهای جهان. زیر کجموعه ای از شرکت سونی که توانسته است از ابتدا تا کنون، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.میتوان به راحتی، این کنسول را پر فروش ترین کنسول بازی در بین تمام کنسول ها دانست.

قدرت، کیفیت، ویژگی های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر توانسته اند به محبوبیت و فروش این کنسول بیفزایند. یکی دیگر از مواردی که خیلی برای بازیکنان مهم است، بازی های انحصاری این کنسول می باشد.

بازی هایی همچون The Last Of Us و God Of War و Uncharted و بسیاری دیگر از بازی ها از جمله Ghost Of Tsushima. تمام این بازی ها توانسته اند کنسول Play Station یا به اصطلاح، PS را بیش از پیش محبوب کند.

شاید بتوان تنها برندی که توانایی رقابت با Play Station را دارد، ایکس باکس ( Xbox ) دانست. زیر مجموعه شرکت مایکروسافت که در سال های اخیر توانسته است پا به پای Play Station پیشرفت کند. اما باید اقرار کرد هنوز هم نتوانسته است در زمینه فروش به پای این کنسول برسد.

با آمدن هر نسل جدید این کنسول، قابلیت های جدید و منحصر به فردی هم برای آن معرفی میشود. این قابلیت ها همگان را مجذوب خود میکند. همچنین با معرفی هر نسل خود، رکورد های جالبی هم از خود به جای میگذارد.

به تازگی کنسول پلی استیشن ۵ توانسته است رکوردی دیگر از خود به جای بگذارد که در ادامه به آن میپردازیم. با ما همراه باشید.

کنسول Play Station 5 لقب بهترین لانچ کنسول بازی را در ایالات متحده از آن خود کرد.

این رکورد قبل از این به کنسول پلی استیشن ۴ تعلق داشت. در ادامه گزارش گروه NPD بیان شد که عملکرد کنسول های ایکس باکس سری ایکس و اس در زمان عرضه، پایین تر از ایکس باکس وان بوده است. همچنین نینتندو سوییچ به عنوان پرفروش ترین کنسول ماه نوامبر شناخته میشود. نینتندو سوییچ در طی ۲۴ ماه گذشته پرفروش ترین کنسول در این منطقه بوده است.

در نظر داشته باشید با توجه به وضعیت حال حاضر دنیا هر دو کنسول Xbox و Play Station موجودی بسیار کمتری نسبت به تقاضا داشته اند. با توجه به عرضه سراسری همزمان آنها موجودی این کنسول ها بسیار از حالت معمول کمتر بوده و در صورت عدم وجود این شرایط، مسلما فروش بیشتری را تجربه میکردند.

شما عزیزان میتوانید اخبار کنسول های بازی، بازی ها و سایر اخبار دنیای گیم را در سایت Zeox دنبال کنید.